02188886450

طراحی پورتال

امروزه، اطلاعات زیادی در دسترس هستند که تمامی افراد به تمامی آنها نیاز ندارند. بلکه افراد تمایل دارند تنها به اطلاعاتی دسترسی داشته باشند که برای آنها مناسب هستند و به رفع نیازهایشان کمک می کنند. گاهی گستردگی اطلاعات باعث می شود، افراد یک سازمان و یا یک شرکت سردرگم شوند و دیگر نتوانند به خوبی عمل کنند. در اینجاست که صحبت در مورد طراحی پورتال می شود. همانطور که می دانید منظور از پورتال دریچه یا درگاهی است که به سوی جایی باز می شود. 

طراح سایت پورتال را به گونه ای طراحی می کند که دقیقا پاسخگو نیازهای شما باشد و بتوانید اطلاعاتی را که نیاز دارید پیدا کنید. برخی از افراد به اشتباه فکر می کنند پورتال همان وب سایت است. بهتر است بدانید پورتال به چندین منبع اطلاعاتی دسترسی دارد و اطلاعاتی را نمایش می دهد که برای کاربران آن دسته مناسب است. امروزه، پورتال به صورت های مختلفی طراحی می شود که در ادامه تلاش می کنیم اطلاعات بیشتری را در این زمینه در اختیار شما قرار دهیم. 

Image

طراحی پورتال سازمانی

تمامی سازمان های بزرگ نیازمند طراحی پورتال سازمانی هستند. همانطور که می دانید گستردگی اطلاعات در سازمان های بزرگ بسیار زیاد است و افراد هر مجموعه تنها باید به بخشی از این اطلاعات دسترسی داشته باشند. به طور کلی، طراحی پورتال بر چهار اصل استوار است که این اصول عبارتند از جمع آوری اطلاعات، تلفیق اطلاعات، یکپارچه سازی اطلاعات و اختصاصی کردن اطلاعات. در نتیجه، هدف از ایجاد پورتال فراهم سازی شرایط برای افرادی است که باید اطلاعات خود را از میان مجموعه گسترده ای از اطلاعات پیدا کنند. 

این اطلاعات شامل چه مواردی می شود؟

کسانی که می خواهند برای طراحی پورتال سازمانی اقدام کنند در این باره سوال می پرسند که طراحی پورتال شامل چه مواردی می شود. بهتر است بدانید این پورتال می توانند تمامی اطلاعات از جمله منابع آماری، متنی، عکسی و ویدیویی را در بر بگیرد. در واقع، مهم نیست که اطلاعات شما شامل چه مواردی می شود، بلکه مسئله مهم این است که شما با طراحی این درگاه می توانید به یکپارچه سازی اطلاعات برسید. 

آیا پورتال به منظم شدن سازمان کمک می کند؟

شاید برای شما جالب باشد که بدانید با ایجاد پورتال در سازمان خود می توانید به نظم سازمانی برسید. به طور مثال، شما می توانید بخش کارمندان را از بخش کارشناسان و مدیران جدا کنید. در این صورت، می دانید که هر یک از کسانی که در سازمان شما مشغول به فعالیت هستند به چه اطلاعاتی دسترسی دارند. در نتیجه؛ دیگر نمی توانید نگران از دست رفتن اطلاعات باشید.

 بلکه می توانید مدیریت خود را به خوبی پیاده سازی کنید و با ایجاد پورتال به رشد سازمان خود کمک نمایید. امروزه، تمامی سازمان ها و شرکت های بزرگ در سراسر دنیا از خدمات طراحی پورتال بهره مند شده اند. زیرا آنها به این نتیجه رسیده اند که با این روش می توانند اطلاعات منسجمی داشته باشند و بانک اطلاعاتی آنها حفظ می گردد.

Image

نمونه پورتال سازمانی

کسانی که می خواهند برای ایجاد پورتال اقدام کنند، باید قبل از هر چیز نمونه پورتال سازمانی را که شرکت طراحی سایت طراحی کرده است، به دقت بررسی و تحلیل نمایند. این کار باعث می شود که به دانش و تخصص شرکت طراحی سایت پی ببرند و با اطمینان خاطر کار خود را به آن شرکت بسپارند. شرکت ما قبل از آنکه کار طراحی پورتال را انجام دهد، به نیازهای سازمان متقاضی پورتال توجه می کند و سپس نیازهای هر بخش را به خوبی مشخص می نماید. 
سپس، پیش از انجام کار پلن را مشخص می نماید و به کارفرما نشان می دهد. در صورتی که همه چیز مورد تایید بود کار طراحی آغاز می گردد. در تمامی مراحل شرکت طراح کارفرما را در جریان پیشرفت کار قرار می دهد تا در پایان پورتالی طراحی شود که با نیازهای آن سازمان همخوانی دارد. همین امر باعث می شود در پایان پورتالی طراحی گردد که با نیازهای کسب و کار همخوانی دارد و به موفقیت آن سازمان کمک می کند. اگر می خواهید با طراحی پورتال آشنا شوید، می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید.

طراحی پورتال شرکتی

طراحی پورتال شرکتی یکی دیگر از نیازهای شرکت هاست. این پورتال ها کاربر محور هستند و کاربران آن شرکت می توانند به سادگی به تمامی اطلاعاتی که نیاز دارند دست پیدا کنند. اولین و مهمترین ویژگی پورتال شرکتی شکل گیری بر بستر امن است. زیرا حجم وسیعی از داده ها باید در دسترس کارمندان قرار گیرند و اگر امنیت این پورتال ها تامین نگردد، ممکن است در پایان آسیب رسان باشد. پورتال های شرکتی باید در لایه های متفاوتی شکل گیرند تا بتوانند به کاربران کمک کنند به آنچه نیاز دارند دست پیدا کنند. در واقع، پورتال می تواند مانند سی آر ام عمل کند و همین امر سبب می شود تا کاربران به بستر امنی دسترسی داشته باشند. 

طراحی پورتال دانشگاهی

شاید بتوان گفت یکی از نیازهای اساسی دانشگاه ها طراحی پورتال دانشگاهی است. اساتید، دانشجویان و کارمندانی که در دانشگاه ها کار می کنند به این پورتال ها نیاز دارند. دانشجویان از مهمترین استفاده کنندگان پورتال های دانشگاهی هستند. زیرا آنها به اطلاعاتی نظیر نمرات، انتخاب واحد و اطلاع رسانی ها مشابه نیازمند هستند و در صورتی که به این پورتال دسترسی نداشته باشند، با سردرگمی زیادی رو به رو می شوند. اساتید نیز در جایگاه خود نیازمند بخش زیادی از اطلاعات هستند که تمامی این اطلاعات در پورتالشان قرار می گیرد. 

پورتال دانشگاهی و افزایش سرعت 

یکی از مهمترین مزایای طراحی پورتال دانشگاهی افزایش سرعت دسترسی به داده هاست. به طور مثال، تصور کنید که دانشجویی درخواست وام داده است. برای اینکه مطلع شود آیا وام به او تعلق گرفته است یا خیر باید یک روز را به این کار اختصاص دهد و به قسمت وام دانشجویی دانشگاه برود. 
در آنجا ممکن است معطل شود و همین امر مشکل ساز است. اما با وجود پورتال دانشگاهی سرعت این کارها افزایش پیدا می کند و دانشجو می تواند از پورتال خود درخواست وام دهد. سپس، موافقت و یا عدم موافقت وام به صورت شخصی در پورتال دانشجویی اش اعلام می گردد و این امر می تواند باعث افزایش سرعت کارها شود. 

Image

طراحی پورتال فروشگاهی

برخی از فروشگاه ها می خواهند امکانات ویژه ای را برای مشتریان خود در نظر بگیرند؛ در این شرایط، اقدام به طراحی پورتال فروشگاهی می کنند. در طراحی پورتال فروشگاهی باید به نکات مهمی توجه شود تا بتواند پاسخگوی تمامی نیازهای افراد باشد.
 به همین دلیل توصیه می شود تمامی کسب و کارها اهداف خود را از طراحی پورتال اعلام کنند تا طراح سایت بتواند به خوبی این پورتال ها را طراحی نماید. مشتریان ویژه کسب و کارها می توانند وارد پورتال های خود شوند و مزایایی را که کسب و کارها برای آنها در نظر گرفته اند، پیاده سازی کنند. اگر شما تصمیم دارید تا پورتال فروشگاهی خود را راه اندازی نمایید، می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید و مشاوره های تخصصی دریافت کنید. 

طراحی پورتال آموزشی

مدارس و آموزشگاه ها از مراکز دیگری هستند که به طراحی پورتال آموزشی نیاز دارند. در این شرایط، باید پورتالی برای دانش آموزان، معلمان و کارمندان در نظر گرفته شود. در هر کدام از این پورتال ها باید نیازهای کاربران پوشش داده شود. یکی از مواردی که سبب شده است طراحی پورتال آموزشی مد نظر قرار گیرد، مدیریت افرادی است که به بانک اطلاعاتی نیاز دارند. 
شما به عنوان مدیر آموزشگاه از طریق پورتال دسترسی هر فرد را مشخص می نمایید؛ در این صورت، می توانید مدیریت کنید هر بخش از اطلاعات شما در دسترس چه کسانی قرار می گیرد. همچنین، افرادی که در آموزشگاه حضور دارند ساده تر می توانند به آنچه نیاز دارند دست پیدا کنند و همین امر سبب می شود حس بهتری در آنها به وجود بیاید و این امر به موفقیت آموزشگاه کمک می کند. امروزه، تمامی آموزشگاه های معتبر دارای پورتال هستند تا بتوانند اطلاعات خود را به خوبی دسته بندی نمایند. 

طراحی پورتال تحت وب

اکنون دیگر با مزایای طراحی پورتال تحت وب آشنا شده اید. اما اگر می خواهید در این مسیر موفق باشید، باید به نکات مهمی توجه داشته باشید. به همین دلیل، توصیه می شود قبل از اینکه از شرکت طراحی سایت بخواهید این کار را برای شما انجام دهد، به مواردی که در ادامه می آید توجه داشته باشید. در اولین مرحله باید به این سوال پاسخ دهید که اهداف شما از ایجاد پورتال چیست! شما باید اهداف خود را به طور دقیق و شفاف مشخص کنید و بر روی صفحه ای بنویسید. شاید این کار دو یا سه روز زمان بر باشد. نگران نباشید. هر چقدر می توانید زمان به این کار اختصاص دهید. 
پس از آن به شرکت طراحی سایت مراجعه کنید و نمونه کارهای شرکت را به دقت بررسی کنید. شما باید تعاملات قوی با شرکت طراحی سایت داشته باشید و اهداف خود را به آنها انتقال دهید. اگر شرکت معتبر باشد، در صورت نیاز به درست کردن اهداف شما کمک می کند و در پایان پورتالی را برای شما راه اندازی می نماید که رضایت کاملی را از آن خواهید داشت. توصیه می شود هرگز در این مسیر شتابزده عمل نکنید. 

طراحی پورتال وب سایت

شرکتی که می خواهد کار طراحی پورتال وب سایت را برای کسب و کارها انجام دهد باید دانش و تخصص لازم را در این زمینه داشته باشد. اکنون ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید کدام کسب و کارها به طراحی پورتال وب سایت نیاز دارند. بهتر است بدانید فروشگاه ها، سازمان های بزرگ و کوچک، شرکت ها و مراکز تحصیلی می توانند از مشتریان پورتال های وب سایت باشند. در واقع، مزیت این پورتال ها به حدی نیاز است که کسی نمی تواند آنها را نادیده بگیرد. 

با طراحی پورتال اطلاعات خود را یکپارچه کنید!

تا بدینجا تلاش کردیم اطلاعات کاملی را در مورد طراحی پورتال در اختیار شما قرار دهیم. همانطور که متوجه شده اید پورتال دریچه ای به منابع بسیار زیاد اطلاعاتی است و باعث می شود هر فرد با توجه به سطحی که قرار دارد به بخش منظمی از اطلاعات دسترسی داشته باشد. در نتیجه، اطلاعات یکپارچه می شوند و همین امر مدیریت داده ها را راحت تر می کند. در واقع، وجود پورتال در مراکز متعدد سبب می شود مدیریت به خوبی بتواند کارمندان را تحت نظارت قرار دهد و دیگر نباید نگران از دست رفتن اطلاعات باشد. 
در کنار تمامی این موارد، پورتال باعث می شود که سرعت کارها افزایش پیدا کند. امروزه، فروشگاه ها، سازمان ها و مراکز تحصیلی از مهمترین مشتریان پورتال ها هستند و می توانند داده های خود را به خوبی مدیریت کنند. پورتال ها باید لایه لایه طراحی شوند و تنها طراحان و شرکت های متخصص می توانند این کار را برای شما انجام دهند. توصیه می شود قبل از آنکه برای طراحی پورتال اقدام کنید، ابتدا اهداف خود را مشخص سازید. پس از آن به شرکت های معتبر مراجعه کنید. ما در کنار شما هستیم تا پورتال های خود را به بهترین شکل طراحی نمایید.

بیشتر

نوشتن یک نظر

This form collects your name, email, IP address and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our Privacy Policy and Terms Of Use where you will get more info on where, how and why we store your data.
افزودن نظر
252 بازدید