02188886450

چطور افراد بیشتری را به اشتراک گذاری محتوای خود ترغیب کنید؟

ترغیب مردم به هم ‌رسانی (share) مطالب در شبکه‌ های اجتماعی دشوار است. در واقع، حتی شرکت‌ های صاحب ‌نامی همچون کوکاکولا نیز بخش عظیمی از بودجه‌ بازاریابی خود را برای خلق راهبردهای درگیری در شبکه ‌های اجتماعی صرف می ‌کنند. بازاریابی رسانه‌ های اجتماعی مفهومی مبهم و گیج‌ کننده است. اما یک موضوع را فراموش نکنید که هدف اصلی شما باید همواره درگیر کردن مخاطب با کانتنت باشد. هرچه شمار هواداران و کاربران شبکه ‌های اجتماعی که با محتوای شما تعامل برقرار می ‌کنند افزایش یابد، بازاریابی شبکه ‌های اجتماعی هم بازدهی کلان ‌تری خواهد داشت. در ادامه به این موضوع خواهیم پرداخت که چطور افراد بیشتری را به اشتراک گذاری محتوای خود ترغیب کنید؟

 

اتخاذ رویکردی راهبردی در مورد پلاگین های اجتماعی

 

اولین راه اتخاذ رویکردی راهبردی در مورد پلاگین های اجتماعی است. در محیط اینترنتی امروزه، برخورداری از آیکن ‌های به ‌اشتراک ‌گذاری محتوا در شبکه ‌های اجتماعی برای قابلیت بازاریابی وب سایت شما یک ضرورت است. بازاریابان در آسان کردن فرایندها برای خوانندگان آنلاین مهارت بسیار خوبی پیدا کرده‌اند. به بیان دیگر، شما اگر خواهان رقابت هستید، باید راحتی خوانندگان را در نظر بگیرید. باید گزینه‌ های به ‌اشتراک ‌گذاری را در بالا و پایین محتوای خود قرار دهید تا قابلیت دیده‌ شدن آنها را افزایش دهید و دسترسی خوانندگان را در هر کجای صفحه که هستند، بالا ببرید. 

 

اشتراک گذاری محتوای حساس به زمان


در این مرحله باید اشتراک گذاری محتوای حساس به زمان را نیز مد نظر بگیرید. پست‌ های شبکه‌ های اجتماعی شما از پست‌‌ گذاری حساس به زمان سود می ‌برند. پژوهشی که از سوی Buddy Media انجام شده، نشان می‌ دهد که برندهایی که خارج از ساعات کاری محتوا پست کرده ‌اند، 20 درصد افزایش نرخ درگیری داشته ‌اند. زمان اوج درگیری برندها هم یکسان نیست. با این حال، شما می ‌توانید با اجرای آزمون A/B در تلاش ‌هایی که در شبکه ‌های اجتماعی انجام می‌ دهید، دقیقاً تعیین کنید که چه زمانی هواداران یا دنبال کننده های شما بالاترین نرخ پاسخ‌ دهی را به مطالب ‌تان دارند. با این کار می ‌توانید در مورد نیازهای مخاطبان هدف خود در داخل پلتفرم مورد نظر به اجماع برسید

سنجش اثربخشی محتوای اشتراک گذاری‌ شده

در مرحله بعد باید سنجش اثربخشی محتوای اشتراک گذاری شده را در نظر بگیرید. برای نمونه، پست کردن به ‌روز رسانی یک وبلاگ در فیسبوک می ‌تواند یکی از دو نتیجه زیر را در پی داشته باشد:‌ یا بی ‌اثر خواهد بود و دیده نخواهد شد، یا واقعا فرصتی ناب برای مشارکت هواداران شما فراهم می‌ کند. صرف اینکه در مورد به ‌اشتراک ‌گذاری محتوا هیجان‌ زده باشیم، کافی نیست، باید این هیجان را در مطالب خود ابراز کنیم. هنگام به ‌روز رسانی وضعیت صفحه‌ هواداران ‌تان، پست کردن لینکی با عنوان «به ‌روز رسانی وبلاگ» بسیار بیهوده و غیر مؤثر است. به جای این کار، با یک ویژگی متمایز و منحصر به ‌فرد، مخاطب را به کنش‌ گری برانگیزانید و با بهره ‌گیری از تبلیغات اجتماعی، اشتیاق و علاقه‌ در او ایجاد کنید.

 

مشوق هایی برای درگیرسازی


مرحله بعد ایجاد مشوق هایی برای درگیرسازی است. فیسبوک، توییتر و یوتیوب ویژگی ‌های مشترکی دارند که اساسا اثربخشی فعالیت ‌های شما را چند برابر می ‌کنند. یک کاربر، مطلبی را با کاربر دیگر به اشتراک می ‌گذارد و این چرخه ادامه می ‌یابد. برای اینکه بتوانید به این شکل تصاعدی دیده شوید، باید طی پویش یا دوره ‌ای معین تا جایی که می ‌توانید جنب ‌و‌ جوش داشته باشید. برای این کار، هیچ روشی بهتر از فراهم کردن مشوقی برای برانگیختن کنش از سوی مخاطب نیست. 
در این مطلب بیان کردیم که چطور افراد بیشتری را به اشتراک گذاری محتوای خود ترغیب کنید؟ در مورد اینکه باید رویکردی راهبردی در مورد پلاگین های اجتماعی داشته باشید صحبت کرده و اشاره نمودیم که اشتراک گذاری محتوای حساس به زمان بسیار با اهمیت خواهد بود. همچنین به سنجش اثربخشی محتوای اشتراک گذاری شده پرداخته و بیان کردیم که باید مشوق هایی را برای درگیرسازی در نظر بگیرید. 
 

بیشتر

نوشتن یک نظر

This form collects your name, email, IP address and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our Privacy Policy and Terms Of Use where you will get more info on where, how and why we store your data.
افزودن نظر
160 بازدید