پشتیبانی سایت

طراحی سایت یکی از مهمترین درخواست هایی است که این روزها وجود دارد. زیرا تمامی کسب و کارها به این موضوع پی برده اند برای اینکه بتوانند در دنیای پر رقابت کاری دوام بیاورند باید وارد دنیای اینترنت شوند. در اینترنت قدرت و نیروی بالقوه بسیار زیادی نهفته است که می تواند به دیده شدن کسب و کارها کمک کند. یکی از بهترین مثال ها برای کسب و کارهایی که وارد دنیای اینترنت شده اند و اکنون به موفقیت جهانی رسیده اند سایت آمازون است.
امروزه، این سایت از سراسر دنیا مشتری دارد و همین امر سبب شده است به یکی از مهمترین برندهای جهانی تبدیل شود. یکی از مسائلی که پس از طراحی سایت به وجود می آید پشتیبانی سایت است. در اولین قدم، پشتیبانی از سایت سبب می شود که سایت به خوبی در محیط اینترنت رشد کند و توسط موتورهای جستجو شناسایی گردد. در ادامه اطلاعات بیشتری را در این زمینه در اختیار شما قرار می دهیم. 

طراحی و پشتیبانی سایت

طراحی سایت اولین قدم برای ورود به دنیای اینترنت است. زمانی که می خواهید وارد دنیای اینترنت شوید، باید طراحی و پشتیبانی سایت را به خوبی مد نظر قرار دهید.  یکی از مهمترین مواردی که توصیه می شود قبل از طراحی سایت مد نظر قرار دهید، مشخص کردن اهداف کاری است. زمانی که شما به طور دقیق می دانید چرا می خواهید وارد دنیای اینترنت شوید، قدم هایتان را محکم تر و استوارتر بردارید. معمولا، کسانی که با اهداف مشخص وارد دنیای اینترنت می شوند، موفق تر از کسانی عمل می کنند که بدون هدف وارد این فضا می شوند. 

پشتیبانی سایت چیست؟

طراحی و پشتیبانی سایت از جمله اموری است که هرگز نباید نادیده گرفته شود. پس از آنکه طراحی سایت به اتمام رسید، نوبت به بهینه سازی سایت می رسد و در این مرحله پشتیبانی سایت آغاز می گردد. همانطور که از نام پشتیبانی مشخص است، با پشتیبانی سایت می توانید تمامی مشکلاتی را که ممکن است در سایت به وجود بیایند از بین ببرید و همین امر سبب می شود تا سایت بهتر بهینه شود و در نتایج جستجوی های موتور گوگل نشان داده شود. 

خدمات پشتیبانی سایت

برخی به اشتباه فکر می کنند منظور از خدمات پشتیبانی سایت تنها رفع کردن ارورهایی است که در سایت وجود دارند. با اینکه این موضوع یکی از مهمترین خدماتی است که در زمان پشتیبانی ارائه می گردد، اما پشتیبانی تنها منوط به رفع مشکلات سایت نیست. همانطور که متوجه شده اید شما می توانید یک طراحی سایت حرفه ای داشته باشید. اما ممکن است پس از آنکه سایت شما لانچ شد و در گوگل به نمایش در آمد، متوجه شوید که بهتر است تغییراتی را در آن به وجود بیاورید. 
رفتار کاربران در سایت به خوبی نشان می دهد که سایت باید به چگونه ای تغییر کند. به طور مثال، شما از رفتار کاربران متوجه می شوید  بر خلاف چیزی که شما فکر می کردید، از منویی که اکنون در سایت وجود دارد کاربر نمی تواند به اهداف خود دست پیدا کند. در نتیجه، باید برای تغییر منو بهینه سازی آن اقدام کنید که این یکی از خدمات پشتیبانی سایت است. 

لیست خدمات پشتیبانی سایت

اکنون ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که لیست خدمات پشتیبانی سایت شامل چه مواردی می شوند. در ادامه تلاش می کنیم به معرفی لیست خدمات پیشتبانی سایت بپردازیم. 

آپدیت کردن 

یکی از وظایف شرکت و یا کسی که پشتیبانی را انجام میدهد به روز رسانی پلاگین ها و نرم افزارهایی است که در سایت وجود دارند. به طور مثال، سایت های وردپرسی از جمله سایت هایی هستند که افزونه های متعددی بر روی آنها نصب می گردد. اگر این افزونه ها آپدیت نشوند، در دراز مدت ارور نشان میدهند و دیگر نمی توانند عملکرد قبلی خود را داشته باشند.
 از طرف دیگر، آپدیت شدن افزونه ها سبب می شود از بروز ارور در سایت جلوگیری می کند. گاهی ممکن است این ارور بر کل سایت اثر بگذارد و باعث افت رتبه سایت گردد. در نتیجه، پشتیبان تلاش می کند با به روز رسانی به موقع، از بروز این مشکلات جلوگیری کند و سبب شود تا سایت عملکرد خوبی در گوگل داشته باشد. 

نگهداری از هاست 

یکی دیگر از وظایف کسی که پشتیبانی سایت را انجام می دهد نگهداری از هاست است. همانطور که می دانید هاست مهمترین قسمت سایت است و اگر هاست آسیب ببیند، می تواند عملکرد کل سایت را تحت شعاع قرار دهد. در زمانی که سایت لانچ می شود، ممکن است مورد حمله هکرها قرار گیرد و یا سایت ویروسی شود. پشتیبان باید سایت را از حملات هکر ها محافظت کند و بستر امنی را برای کاربران و کسانی که وارد سایت می شوند به وجود بیاورد. این موضوع اهمیت زیادی دارد و بر افزایش رتبه سایت اثر می گذارد. 

نگهداری از سئو 

همانطور که متوجه شده اید پس از آنکه سایت طراحی می گردد و در موتورهای جستجو نمایش داده می شود، بهینه سازی سایت آغاز می گردد. متخصص سئو وظیفه دارد تا لینک سازی ها را به خوبی انجام دهد تا سایت سئو شود. اما در قسمت پشتیبانی سایت این لینک سازی ها باید بررسی گردند و کارهایی که برای بهینه سازی سایت انجام می شوند به خوبی بررسی شوند تا سئو سایت همیشه پابرجا باشد. در صورت بروز هر گونه مشکل در سئو پشتیبان سایت وظیفه دارد این موارد را به متخصص سئو بگوید تا سریعا برای رفع آنها اقدام شود. 

آیا بارگذارای محتوا جز خدمات پشتیبان سایت است؟

یکی از مهمترین سوالاتی که در زمان پشتیبانی سایت پرسیده می شود در این باره است که آیا بارگذاری محتوا از خدمات پشتیبانی سایت است یا خیر! بهتر است بدانید وظیفه اصلی پشتیبان سایت حفظ عملکرد سایت است. این امر بدین معناست که پشتیبان سایت باید هوشیار باشد تا مشکلی برای لینک های سایت به وجود نیاید و سایت به خوبی عمل کند. اما می توان در وظایف پشتیبان سایت بارگذاری و درج محتوا را نیز گذاشت. در این صورت پشتیبان وظیفه دارد طبق برنامه ای که به او اعلام می گردد محتوا را در سایت بارگذاری کند. 

آیا بررسی ریسپانسیو بودن سایت با پشتیبان سایت است؟

ریسپانسیو بودن سایت از جمله اموری است که طراح سایت وظیفه دارد آن را به خوبی پیاده سازی کند. اما همانطور که به آن اشاره کردیم گاهی پس از آنکه سایت لانچ می شود، مشکلاتی برای آن پیش می آید که یکی از آنها مرتبط به ریسپانسیو بودن سایت است. اگر سایت در موبایل و تبلت به خوبی نمایش داده نشود، ممکن است مشکلات زیادی برای کسب و کار به وجود بیاید و مشتریان زیادی را از دست بدهد. به همین دلیل، یکی از وظایف پشتیبانی سایت بررسی ریسپانسیو بودن سایت است. 

انواع پشتیبانی سایت 

اکنون دیگر متوجه شده اید منظور از پشتیبانی سایت چیست. اما ممکن است بخواهید با انواع پشتیبانی سایت آشنا شوید. بهتر است بدانید دوره پشتیبانی به استراتژی های شرکتی بستگی دارد که از آن پشتیبانی دریافت می کنید. پشتیبانی سایت می تواند سه ماهه، شش ماهه و حتی یک ساله باشد. در این شرایط، کسب و کاری که می خواهد شرکت یا فرد خدمات پشتیبانی را برای او انجام دهد قرارداد می بندد و پشتیبان وظیفه دارد تمامی آنها را پیاده سازی کند. برای آشنایی با خدمات پشتیبانی ما می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید. 

پشتیبانی سایت فروشگاهی

پشتیبانی سایت فروشگاهی از جمله اموری است که هرگز نباید نادیده گرفته شود. زیرا مشتریان و کاربران زیادی در سایت های فروشگاهی حضور دارند و کالا و یا خدمات خود را به صورت اینترنتی از این فروشگاه ها دریافت می کنند. اگر سایت های فروشگاهی آسیب ببیند و یا مشکلات آنها رفع نگردد، باعث افت رتبه می شود و همین امر می تواند به ضرر کسب و کار باشد. پشتیبانی از این سایت ها کار زمان بری است و ادمین سایت باید وقت بگذارد و به خوبی تمامی قسمت های سایت را بررسی کند. 

آیا پشتیبان سایت کیفیت سایت را ارتقا می دهد؟

زمانی که پشتیبانی سایت به خوبی انجام شود و تمامی موارد رعایت شوند، مشکلات سایت رفع می شود. این امر سبب می شود تا اسپم ها از سایت حذف شوند و امنیت سایت حفظ می گردد. از طرف دیگر، سایت در مسیر بهبود قرار می گیرد و زمانی که بهینه سازی سایت انجام می شود، بهتر در موتورهای جستجو نمایش داده می شود. 
افزایش رتبه سایت و ورود آن به لینک های یک تا سه سبب می شود تا درآمد کسب و کار افزایش پیدا کند و این امر مهمترین مسئله ای است که باعث موفقیت سایت می گردد. به همین دلیل، هر چقدر خدمات پشتیبانی سایت دقیق تر و حرفه ای تر باشد، به همان اندازه سایت پیشرفت می کند و باعث می شود تا کسب و کارها به اهداف خود دست پیدا کنند. 

هزینه پشتیبانی سایت

 یکی از سوالات پرتکراری که در پشتیبانی پرسیده می شود در مورد هزینه پشتیبانی سایت است. هزینه پشتیبانی به عوامل مختلفی بستگی دارد. به طور مثال شما می خواهید این پشتیبانی چند ماهه باشد! در خدمات پشتیبانی سایت چه آیتم هایی را انتخاب می کنید! به همین دلیل، توصیه می شود برای اینکه بتوانید از هزینه پشتیبانی سایت اطلاع پیدا کنید، با کارشناسان ما در تماس باشید. 

قیمت پشتیبانی سایت

 بسیاری از افراد تصور می کنند پس از طراحی سایت می توانند به فروش بالایی برسند. اما باید بدانید پس از طراحی سایت کار بهینه سازی آغاز می شود و این کار حداقل 6 ماه زمان نیاز دارد تا به رشد سایت کمک کند. همچنین، پشتیبانی از جمله موارد دیگری است که تمامی صاحبان سایت باید به آن توجه داشته باشند. در نتیجه، توصیه می شود تمامی کسب و کارها بودجه لازم را برای بهینه سازی سایت در نظر گرفته باشند و از قبل در مورد قیمت پشتیبانی سایت اطلاع پیدا کرده باشند. برای اطلاع از قیمت پشتیبانی سایت با تیم کارشناسان ما در تماس باشید. 

پشتیبانی سایت به رشد سایت کمک می کند!

تا بدینجا تلاش کردیم اطلاعات کاملی را در مورد پشتیبانی سایت در اختیار شما قرار دهیم. همانطورکه متوجه شدید پس از آنکه سایت طراحی گردید و در اینترنت نمایش داده شد نوبت به بهینه سازی سایت می رسد. در کنار این امر باید پشتیبانی نیز به طور دقیق و مستمر انجام شود تا بتواند به رشد سایت کمک کند. این خدمات شامل موارد متعددی می گردند. اما باید بدانید مهمترین وظیفه پشتیبان حفاظت از عملکرد درست سایت است. 
ممکن است در وظایف پشتیبان مواردی مانند درج محتوا نیز گنجانده شود. خدمات پشتیبانی سایت می تواند سه ماهه، شش ماهه و حتی یک ساله باشد و کسب و کارها می توانند با توجه به شرایطی که در کسب و کار خود دارند یکی از این گزینه ها را انتخاب کنند. پشتیبانی اگر با دقت و مهارت زیاد صورت گیرد، باید به رشد سایت کمک کند و این امر باعث افزایش فروش و رفع مشکلات سایت می گردد. برای اطلاعات از خدمات پشتیبانی ما می توانید با کارشناسانمان در تماس باشید و اطلاعات تکمیلی را از آنها دریافت نمایید.