طراحی سایت خیریه

در دنیای امروز که همه چیز بر اساس فضای مجازی و به صورت آنلاین شکل می گیرند استفاده از اینترنت روز به روز افزایش یافته است. اکثر کسب و کارها دارای یک وب سایت برای معرفی و پیشبرد اهداف خود هستند و به ندرت کسب و کار، شرکت و یا موسسه ای را می بینیم که از آن استفاده نکرده باشد. یکی از این موسسات و کسب و کارها موسسه خیریه است که لازم است یک سایت برای خود داشته باشد. در طراحی سایت خیریه باید نکاتی را مورد توجه خود قرار دهید که در رسیدن به یک وب سایت کارآمد و مفید بسیار حائز اهمیت است. در سایت مربوط به موسسه خیریه مانند دیگر سایت ها نمی توان از امکانات زیادی برای جذابیت آن، استفاده کرد و این نقطه ضعف موسسات خیریه است که باید برای رفع آن راهکارهای دیگری یافت. 

در طراحی سایت خیریه باید از قابلیت های بصری بیشتر استفاده کرد به عنوان مثال استفاده از تصاویر پویا به جای متون، می تواند تأثیر بهتری در خواننده بگذارد. از آنجائیکه بیشتر مخاطبان سایت های خیریه، خیران هستند باید از مطالبی استفاده کرد که حس اعتماد بیشتری در آنان به وجود آورد. در ادامه به مراحل طراحی یک سایت خیریه و برخی از امکانات آن اشاره خواهیم کرد.

طراحی سایت موسسات خیریه


در موسسات خیریه هدف اصلی جذب خیرین و کمک به مستمندان است. برای اینکه بتوان اعتماد خیرین را جلب کرده و در کمک به نیازمندان اقدام نمود باید اقدامات اساسی انجام داد. یکی از این اقدامات طراحی سایت موسسات خیریه است. در سایت موسسات خیریه باید به جذابیت آن نیز توجه داشت. از طرفی با گزارش فعالیت های مختلفی که موسسه انجام می دهد، می توان این حس اعتماد را در خیرین به وجود آورد. فعالیت هایی نظیر حمایت های شغلی، مالی، پزشکی، اجتماعی و ... می تواند در سایت شرح داده شود. 

مراحل طراحی سایت موسسه خیریه

برای طراحی سایت خیریه ابتدا باید به طراح سایت مراجعه کرده و سفارش طراحی سایت را بدهید. باید به برخی امکاناتی که وب سایت شما نیاز دارد توجه داشته باشید. باید قالب متناسب با موسسه شما را دارا باشد تا بتواند با مخاطبین مربوطه ارتباط برقرار کند. در قدم بعدی باید بتوان در سایت خود درگاه پرداخت امن قرار داد چرا که برای دریافت کمک های مالی به آن نیاز خواهد بود. همچنین در مراحل بعدی باید برای ارتقا سایت و بهبود سئو آن اقدامات لازم را انجام داد. در تولید محتوای مناسب و مفید نیز کوشا باشید تا سایت شما ارزش مطالعه را داشته باشد. 

نمونه طراحی سایت موسسه خیریه


شرکت های مختلفی در طراحی سایت فعالیت دارند و شما به عنوان صاحبان مشاغل و کسب و کارها نیاز دارید برای طراحی سایت خود به یکی از این شرکت ها مراجعه کنید. در زمینه طراحی سایت موسسه خیریه نیز باید با مراجعه به چنین شرکت هایی و دیدن نمونه کارهای انجام شده آنها، تصمیم به دادن سفارش طراحی سایت به آنان بگیرید. با دیدن نمونه طراحی های انجام شده به راحتی می توان در مورد امکانات و قابلیت های مد نظر وب سیات خود نظر دهید و به سایت دلخواه خود برسید. همچنین داشتن یک نمونه می تواند در مورد قالب و گرافیک سایت به شما کمک بسیاری کند تا طرح اولیه سایت خود را بازبینی کنید. 

طراحی سایت انجمن خیریه


در انجمن های خیریه برای جذب خیرین تبلیغات گسترده ای انجام می دهند و این در حالی است که با ساخت سایت خیریه می توان به راحتی و در گستره وسیع، خیرین زیادی را به سایت و انجمن خود جذب کرد. با طراحی یک سایت برای انجمن خیریه این امکان فراهم می شود تا بتوان اعضای فعال و خیری را از سراسر کشور عضو انجمن کرد که می توانند به صورت آنلاین در انجمن شما فعالیت داشته باشند. از مزایای آن این است که نیاز به فضا و مکان فیزیکی برای تأسیس انجمن نیست و فقط با داشتن یک فضای مجازی این کار قابل انجام است. همچنین برای شکل دادن به انجمن خیریه نیاز به سرمایه چندانی ندارید و با کمترین هزینه می توان انجمن خود را بنیان نهید. 

امکانات طراحی سایت خیریه

هر سایتی باید از امکانات مربوطه برخوردار باشد تا بتواند در جذب مخاطب موفقیت کسب کند. در مورد امکانات طراحی سایت خیریه می توان به موارد زیر اشاره کرد:
یک سایت خیریه باید امکان ارائه گزارشات سالانه را داشته باشد و تمام فعالیت های خیران خود را به اطلاع مخاطبین قرار دهد.
دارای صفحه ارسال نظرات و پیشنهادات باشد تا از همه نظرات مخاطبین بتوان بهره برد. 
تمام شیوه های کمک به موسسه و خدماتی که توسط انجمن خیریه صورت می گیرد را معرفی کند. 
امکان طراحی سایت به صورت چند زبانه در آن وجود داشته باشد چرا که بسیاری از مخاطبین شما ممکن است از خارج از کشور باشند. 

با توجه به فراوانی مشاغل مختلف، طراحی سایت شرکتی با تنوع بالا انجام خواهد شد. می توانید در صفحه "نمونه کار طراحی سایت" انواع طراحی وب سایت شرکتی انجام شده توسط گروه متخصص سی ام اس ایران را مشاهده فرمایید.
طراحی سایت فروشگاهی که توسط گروه متخصص سی ام اس ایران انجام می شود؛ به صورت سئو شده و کاملا بهینه می باشد. شرکت ساخت سایت تهران سی ام اس ایران ، سایت مورد نظر شما را با امکانات بالا و با استفاده از آخرین تکنولوژی برنامه نویسی و طراحی سایت فوری و همچنین قیمت مناسب ، طراحی می کند. همچنین شما می توانید از خدمات مشاوره سئو سی ام اس ایران استفاده نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان می‌توانید با کارشناسان سی ام اس ایران تماس بگیرید.
در این مقاله به بررسی ساخت سایت خیریه پرداختیم و عنوان کردیم از آنجائیکه مخاطبان اصلی آن خیرین هستند باید بتوان با ارائه مطالبی مفید و کارآمد، حس اعتماد بیشتری را در آنان ایجاد کرد که این امر می تواند در جذب بیشتر آنان و موفقیت در رسیدن به اهداف انجمن مفید باشد. در طراحی سایت خیریه باید توجه داشت که از تصاویر پویا و بصری جذاب بیشتر و از متون خشک کمتر استفاده شود تا به جذابیت و گیرایی اینگونه سایت ها افزوده شود. به برخی از امکانات موجود در سایت خیریه اشاره کردیم که برای داشتن یک سایت مفید و کارآمد ضروری و لازم هستند.