طراحی سایت صنعتی

کسب و کارها در بخش صنعتی در طراحی وبسایت و تجربه کاربری به طور یکسان نیازهای بسیار متمایز دارند. کسب ‌وکارها در این فضا نیاز به حضور آنلاین دارند تا بتوانند محصولات و خدمات خود را به اشتراک بگذارند. تحقیقات نشان داده است که تقریباً سه چهارم (70٪) سفر خریدار قبل از اینکه در ابتدا به فروش برسد اتفاق می افتد. این بدان معنی است که آنها آنلاین می شوند، نظرات را می خوانند و به دنبال مطالب آموزشی اضافی برای کمک به تصمیم گیری خود هستند. همه اینها قبل از اینکه یک تماس برقرار کنند، رخ می دهد. طراحی سایت صنعتی که دارای جریان، سازماندهی و واژه ‌بندی مناسب هستند، می‌ توانند منجر به افزایش کیفیت و کمیت سرنخ مورد نظر همه شرکت‌ ها شوند. ما در این مقاله قصد داریم در این زمینه مطالبی را بیان کنیم. 

قیمت طراحی سایت صنعتی


قیمت طراحی سایت صنعتی بستگی به نوع نیاز شما از یک سایت دارد. همچنین به اینکه چه خدماتی را در وبسایت خود می خواهید در نظر بگیرید نیز مهم است. در برخی از سایت ها شما با امکانات متعددی روبرو می شوید و در برخی نیز از فضای بیشتری برای کسب و کار خود بهره می برید. همه این موارد می توانند در قیمت نهایی یک سایت صنعتی تأثیرگذار باشند. 

خدمات طراحی سایت صنعتی


یک وب سایت صنعتی خوب به همه نشان می دهد که شما چه کسی هستید و چه کسب و کاری دارید که باعث می شود مردم شما را به یاد بیاورند و به مشتریان بالقوه کمک می کند بفهمند که آیا آنچه را که به دنبال آن هستند پیدا کرده اند یا خیر. وبسایت ها همه اینها را از طریق رنگ، شکل و سایر عناصر طراحی به اشتراک می گذارند. بیاموزید که چگونه وبسایت صنعتی خود را به داستان برند خود تبدیل کنید. استفاده از این خدمات طراحی سایت صنعتی در امر بازاریابی موثر، بسیار مهم و حیاتی است.

نکات و اصول طراحی سایت صنعتی


نکات و اصول طراحی سایت صنعتی قوانینی هستند که یک طراح باید از آنها پیروی کند تا یک ترکیب بندی موثر و جذاب را برای یک سایت صنعتی ایجاد کند. اصول اساسی طراحی عبارتند از: تاکید، تعادل و تراز، کنتراست، تکرار، تناسب، حرکت و فضای سفید. وبسایت شما باید برای بازدیدکنندگان جذاب باشد، اما زیبایی شناسی واقعی کمتر از آن چیزی است که فکر می کنید. قابلیت استفاده و ایجاد یک تجربه کاربری قوی هنوز هم بسیار مهمتر است، به ویژه در یک زمینه عملی مانند کار صنعتی. 

نمونه طراحی سایت صنعتی


با رونق تولید و بخش صنعت یک رقابت بسیار تنگاتنگی میان کارخانه ها و تولیدکنندگان مختلف به وجود آمده است. لازمه فروش محصولات و ارائه خدمات، تبلیغات موثر و هوشمندانه می باشد. اما خود روش تبلیغ کردن و معرفی محصولات نیز از اهمیت بسیار ویژه ای برخوردار است. در طی این چند سال اخیر خدمات آنلاین و استفاده از اینترنت به صورت چشمگیری در میان مردم افزایش داشته است. کاربران تمایل دارند که با مراجعه به فضای مجازی از کیفیت و قیمت خدمات مطلع شوند. با توجه به این موضوع یک فرصت بسیار مناسبی برای واحدهای صنعتی و تولیدی ایجاد شده است که با طراحی وب سایت صنعتی قادر باشند خدمات و محصولات خود را براحتی به معرفی مصرف کنندگان برسانند و سهمی از این بازار بزرگ ایجاد شده توسط تجارت الکترونیک داشته باشند. بنابراین با داشتن نمونه طراحی سایت صنعتی می توانید در مورد انتخاب یک سایت مناسب برای کارهای صنعتی خود تصمیم هوشمندانه ای بگیرید.

ساخت سایت صنعتی

اگر یک وب سایت صنعتی شگفت انگیز می خواهید که از رقبا متمایز باشد، با یک طراح حرفه ای کار کنید. یک طراح را بیابید و استخدام کنید تا چشم انداز شما را زنده کند. یک وب سایت عالی به دنیا نشان می دهد که شما چه کسی هستید، باعث می شود مردم شما را به یاد بیاورند و به مشتریان بالقوه کمک می کند بفهمند که آیا آنچه را که به دنبال آن هستند پیدا کرده اند یا خیر. بنابراین ساخت سایت صنعتی برای کار شما می تواند ایده بسیار خوبی باشد. بنابراین وقت را از دست ندهید و برای ساخت سایت صنعتی خود دست به کار شوید

امکانات طراحی سایت صنعتی


یک وبسایت عالی می تواند یکی از بهترین ابزارهای بازاریابی شما باشد که به جذب مشتریان بالقوه، ایجاد اعتماد، جذب سرنخ ها و در نهایت برنده شدن در تجارت جدید کمک می کند. امکانات طراحی سایت صنعتی غالبا دارای این ویژگی ها هستند:
از نظر بصری جذاب هستند،
تصاویر و ویدیوهای چشمگیری دارند،
ناوبری منطقی و ساده دارند (در گوشی های هوشمند، تبلت ها و سایر دستگاه ها)،
طراحی ساده و واضح دارند (جایی که بازدید کننده بتواند راه حلی را که شرکت ارائه می دهد درک کند)،
فرصت های یادگیری زیادی را ارائه می دهند (به عنوان مثال وبلاگ هایی با CTA قوی).
اما باید دارای این امکانات باشند:
صفحه مخصوص ارائه خدمات مورد نیاز مشتریان
مجموعه تصاویری از نمونه کارهای مختلف
امکان عضویت مشتریان در وب سایت برای اطلاع از آخرین خبرها
تهیه کاتالوگ هایی از محصولات برای اطلاع رسانی دقیق تر
قابلیت جستجوی پیشرفته در سایت
در نظر گرفتن بخشی برای نظرسنجی مشتریان
بخش پشتیبانی برای ساعات اداری و غیر اداری
ساخت اپلیکیشن
ارائه آدرس در نقشه گوگل جهت دسترسی بهتر و مسیریابی دقیق مشتریان
در صورتی که نمایندگی وجود دارد، اطلاعات کاملی از آنها درج شود
امکان خرید آنلاین و پرداخت امن اینترنتی
دسته بندی حرفه ای و منظم از محصولات و خدمات
مراحل طراحی سایت صنعتی
مراحل طراحی سایت صنعتی عبارت است از:
تعیین اهداف 
مشاوره با تیم طراحی سایت متخصص 
مشخص کردن پلن های کار 
تعامل کارفرما با تیم طراحی سایت 
پایان کار

اهمیت طراحی سایت صنعتی


امروزه که همه کارها و حرفه های مختلف وارد دنیای اینترنت و دیجیتال شده اند، با گسترده تر شدن این فضا و ورود بیشتر سایت های فعال در صنایع مختلف، لزوم طراحی سایت صنعتی و به عبارتی آنلاین شدن کسب و کار از اهمیت بیشتری برخوردار می گردد. فعالیت آنلاین، بهترین و مؤثرترین شیوه تبلیغات و بازاریابی و جذب مشتری است و عملا بدون ورود به این فضا امکان گسترش و رونق کسب و کار وجود نخواهد داشت. بنابراین از جمله اهمیت طراحی سایت صنعتی می تواند گسترش روزافزون اینترنت و فضای مجازی در تمام شاخه های زندگی مردم، باشد. بسیاری از کاربران وارد سایت می شوند و ممکن است خریدی انجام ندهند. اما این امر باعث می شود تا برند شما در ذهنشان ثبت شود و این امر نقش مهمی در موفقیت برند دارد.

هدف از طراحی سایت صنعتی

برای اینکه محصولات یک شرکت و یا کارخانه ای به فروش فوق العاده ای برسد و مردم از این محصولات آگاهی پیدا کنند طراحی وب سایت صنعتی می تواند به این امر کمک کند. در واقع هدف از ساخت سایت صنعتی می تواند نشان دادن و رو نمایی از محصولات جدید کارخانه مورد نظر باشد. یک سایت صنعتی به منظور فروش محصولات و معرفی خدمات ارائه شده توسط شرکت، از طریق اینترنت این کار را انجام می دهد. در این صورت هر دو طرف معامله سود می برند؛ صاحبان صنعت با جذب بیشتر مخاطب و شناساندن محدوده خدمت رسانی خود به افراد بیشتر و مشتریان با سهولت در انتخاب محصول و یا خدمت مورد نظر خود و دسترسی هرچه سریعتر و آسانتر به آن. 
با توجه به گستردگی صنایع، با گستردگی زیاد بین سایت های صنعتی طراحی شده و نحوه طراحی وب سایت صنعتی مواجهیم. طراحی سایت صنعتی می تواند مخاطبان زیادی را به واسطه بازاریابی جذب کند. در نتیجه فروش محصولات با ایجاد سایت صنعتی به صورت اصولی می تواند بالا رود. این سوددهی می تواند برای صاحبان مشاغل بسیار مهم باشد. بنابراین هدف از طراحی سایت صنعتی می تواند بازاریابی باشد.

انواع طراحی سایت صنعتی


انواع طراحی سایت صنعتی برای کسب و کارهای مختلف به قرار زیر می تواند انجام شود که معمولا متناسب با کسب و کار و محصولات یا خدماتی که ارائه می دهند می باشد و عبارتند از: طراحی سایت سایت فروش انواع کامپوزیت ها، انواع پله برقی، سایت فروش دستگاه های صنعتی، فروش دستگاه انواع سی ان سی، فروش انواع ماشین آلات صنعتی، طراحی وب سایت ساختمانی و ... . هر یک از این سایت ها می تواند ویژگی های خاص خود را داشته باشد و بر اساس آن ویژگی ها طراحی متفاوتی داشته باشند. 
برخی از این سایت ها طراحی های تک صفحه ای دارند و برخی نیز ایستا و یا ثابت هستند. طراحی‌ های تک صفحه ‌ای سایت‌ هایی هستند که تمام اطلاعات خود را در یک صفحه وب منتقل می‌ کنند. صفحه منفرد می ‌تواند تا زمانی که طراح بخواهد طولانی باشد و به کاربران این امکان را می ‌دهد که برای دیدن همه اطلاعات به پایین اسکرول کنند. هنگام توسعه طرح، بسیاری از شرکت‌ ها و سازمان‌ ها از یک سفر خطی یا روایت برای ایجاد جریانی به اطلاعاتی که به بازدیدکنندگان منتقل می ‌شود، استفاده می‌ کنند. 
وب سایت ایستا وب سایتی است که تعامل کمی با کاربر دارد و طراحی آن به طور کلی در همه پلتفرم ‌ها سازگار است. به دلیل مدل ساده و توانایی محدود آن در تعامل با بازدیدکنندگان، وب ‌سایت‌های استاتیک به‌جای فروش کالا و خدمات، عموماً برای انتقال اطلاعات استفاده می ‌شوند. برخی از وب سایت ها دینامیک و پویا هستند. صفحه وب پویا بر خلاف وب‌ سایت ‌های استاتیک، به کاربران اجازه می ‌دهند با مطالب موجود در صفحه وب تعامل داشته باشند و طراحی وب ‌سایت فعال ‌تر و هیجان ‌انگیزی ایجاد کنند. 

مزایای طراحی وب سایت صنعتی


از مهم ترین مزایای طراحی وب سایت صنعتی می توان به موارد زیر اشاره نمود:
کسب و کار صنعتی شما در تمام ساعات شبانه روز آماده خدمات رسانی به مشتریان شما خواهد بود.
صرفه جویی در زمان با سفارش گیری آنلاین، هم برای مشتریان و هم برای صاحبان کسب و کار صنعتی ایجاد می گردد.
دستیابی به گستره ی وسیع تری از بازار و اضافه شدن بازار های خارجی به گروه مشتریان.
در پایین صفحه ی مربوط به معرفی هر محصول، محصولات مشابه به صورت پیشنهادی گنجانده می شوند تا در صورت لزوم مشتری از آن استفاده کند و زحمت جست و جو در سایت از گردنش برداشته شود.
در صورت تمایل قابلیت سفارش آنلاین در سایت گنجانده می شود.
در صورت تمایل بخش نظر سنجی در صفحه اول تعبیه می شود تا مشتریان بتوانند در مسیر پیشرفت کسب و کار شما مفید باشند.
امکان کامنت گذاری یا نظر دهی برای کمک به مشتریانی که در خرید خود تردید دارند یا در انتخاب بین دو مدل مختلف مانده اند.
به اشتراک گذاشتن آگهی های مزایده و مناقصه به منظور بهبود فرآیند مدیریت
در این مقاله در مورد طراحی سایت صنعتی و نکات پیرامون آم مطالبی را عنوان کردیم. بیان نمودیم که برای هر نوع کار صنعتی که داشته باشید داشتن یک سایت قوی و موثر بسیار مهم و حیاتی است. در مورد قیمت این نوع سایت ها صحبت کرده و اهمین طراحی آن را بیان کردیم. همچنین در مورد مزایای آن و انواع مختلفی که می توان طراحی نمود نکاتی را بیان نمودیم.