دیجیتال مارکتینگ

امروزه، اینترنت و پلت فرم های آنلاین به مراکزی تبدیل شده اند که کسب و کارها می توانند مشتریان زیادی را جذب کنند. آمازون اولین شرکتی بود که به قابلیت اینترنت برای فروش کالا ها پی برد. پس از آن، کسب و کارهای زیادی وارد فضای اینترنت شدند و امروزه اینترنت به یکی از مهمترین فضاهایی تبدیل شده است که باید مورد توجه قرار گیرد. به همین دلیل، امروزه صحبت زیادی در مورد دیجیتال مارکتینگ می شود. در واقع، بازاریابی آنلاین به کسب و کارها کمک می کند تا به یک برند معتبر تبدیل شوند و مشتریان زیادی را برای کسب و کارها جذب نمایند. 

مهمترین مورد در دیجیتال مارکتینگ 

یکی از مهمترین مواردی که در دیجیتال مارکتینگ باید مد نظر قرار گیرد هدف گذاری است. شما می خواهید از حضور در دنیای آنلاین به چه نتایجی برسید. آیا هدف شما افزایش مشتریان است و یا می خواهید به یک برند معتبر تبدیل شوید. زمانی که اهداف شما به دقت مشخص می شوند، می توانید مسیر خود را پیدا کنید و با تعیین استراتژی های مناسب می توانید در آن مسیر به موفقیت برسید. اما اهداف شما باید خصوصیات زیر را داشته باشد:

 • هدف باید قابل اندازه گیری باشد. 
 • هدف باید دست یافتنی باشد. 
 • هدف باید واضح باشد. 

دیجیتال مارکتینگ چیست

اکنون دیگر متوجه شده اید بازاریابی آنلاین به روشی گفته می شود که شما مخاطبان خود را از فضاهای آنلاین انتخاب می کنید و جذب کسب و کار خود می نماید. این کار می تواند هزینه بردار باشد، اما بی شک آورده های زیادی را برای شما به همراه خواهد داشت. پلت فرم های آنلاین می توانند شامل پلت فرم های اجتماعی و آنلاین مانند اینستاگرام، فیسبوک، لینکداین و توییتر باشد. همچنین؛ سایت ها مهمترین ابزاری هستند که مشتریان زیادی را برای شما جذب می کنند. 
به طور مثال، تحلیل گوگل آنالیتیکس یکی از مهمترین مواردی است که یک دیجیتال مارکتر باید به آن توجه داشته باشد. جنسیت و سن کاربران که از گوگل آنالیتیکس بدست می آید می تواند به کسب و کارها کمک کند تا گرافیک سایت را بهتر پیش ببرد. تصور کنید کسب و کار شما در زمینه راه اندازی زمین های ورزشی است و گوگل آنالیتیکس نشان می دهد که بیشتر کاربران شما مرد هستند. شما باید گرافیک سایت را به سمتی پیش ببرید که بیشتر مردان را جذب کند تا زنان. این امر بی شک، در موفقیت کسب و کار شما اثر می گذارد. 

دیجیتال مارکتینگ چیست و چه کاربردی دارد 

یکی از نتایج سریع دیجیتال مارکتینگ افزایش درآمد است. در واقع، شاید این مهمترین مسئله ای است که باعث می شود تمامی کسب و کارها برای بازاریابی دیجیتال اقدام کنند. اما تمامی موارد به همین جا ختم نمی شود. زمانی که شما حضور فعالی در دنیای اینترنت دارید، می توانید به یک برند شناخته شده تبدیل شود و اگر این استراتژی ها به خوبی پیش روند شما را به یک نهاد مهم اجتماعی تبدیل می کنند. 
به طور کلی، دنیای دیجیتال می تواند تاثیرات زیادی را بر مخاطبان بگذارد. در واقع، حضور در این دنیا همراه با عکس و فیلم است و اگر عکس و فیلم به خوبی تنظیم شده باشند و هویت بصری به خوبی شکل گرفته باشد، بی شک می تواند اثر زیادی بر جذب مخاطب بگذارد. در نتیجه، تمامی کسانی که می خواهند به موفقیت کسب و کار خود کمک کنند و به یک برند ویژه تبدیل شوند، باید به حوزه دیجیتال مارکتینگ کسب و کار خود توجه زیادی داشته باشند و سرمایه های زیادی را به این کار اختصاص دهند. بهتر است بدانید اگر بودجه مناسب برای بازاریابی آنلاین در نظر گرفته نشود، بی شک نمی تواند به موفقیت کسب و کار کمک کند. 

انواع دیجیتال مارکتینگ

اکنون ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که انواع دیجیتال مارکتینگ چیست! به طور کلی، بازاریابی آنلاین به چند دسته تقسیم می شود که به شرح زیرند:

 • ایمیل مارکتینگ 
 • اس مس مارکتینگ 
 • سایت و سئو سایت 
 • تبلیغات کلیکی 
 • بازاریابی شبکه های مختلف اجتماعی مانند اینستاگرام، لینکدین و فیس بوک 

سئو سایت چقدر طول می کشد؟

کسانی که می خواهند در این حوزه موفق شوند باید صبور باشند. بی شک سایت یکی از مهمترین پلتفرم هایی است که کاربران زیادی را به کسب و کار شما وارد می کند. اما در ابتدا سایت باید توسط موتورهای جستجو شناسایی شود. سئو سایت یک کار زمان بر و مستمر است و تقریبا 6 ماه زمان نیاز است تا سایت شناسایی شود و به رتبه های نخستین گوگل بیاید. 

آیا حضور در شبکه های اجتماعی الزامی است؟

شاید برای شما جالب باشد که بدانید شما می توانید با حضور در شبکه های اجتماعی به درخشش کسب و کار خود کمک نمایید و مشتریان زیادی را جذب کنید. در واقع، بسیاری از افراد زمانی که صحبت از دیجیتال مارکتینگ می شود ناخودآگاه به یاد شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام می افتند. امروزه، تقریبا تمامی افراد به فضاهای سوشال اجتماعی و آنلاین دسترسی دارند و همین امر سبب می شود تعداد مشتریان بالقوه کسب و کارها به میزان زیادی افزایش پیدا کند. به همین دلیل، کارشناسان به این موضوع اشاره می کنند حضور در شبکه های اجتماعی برای تمامی کسب و کارها الزامی است. 

آیا اینفلوئنسر مارکتینگ مهم است؟

اینفلوئنسر مارکتینگ یکی از شاخه های دیجیتال مارکتینگ است که می تواند به دیده شدن کسب و کار شما کمک کند. اما این امر بدین معنا نیست که شما باید  تبلیغ کسب و کار خود را به تمامی اینفلوئنسر ها بسپارید. اگر کسب و کار شما در زمینه فروش چمن مصنوعی است، اینفلوئنسر هایی که در زمینه طراحی دکوراسیون فعالیت دارند، می توانند به افراد خوبی در این زمینه تبدیل شوند. در نتیجه، برای دریافت بهترین نتیجه از این کار باید ابتدا اینفلوئنسر مناسب را انتخاب کنید. 

آیا گوگل ادوردز مفید است؟

گوگل ادروز یکی از روش های دیجیتال مارکتینگ است که اگر کمپین آن به درستی بسته شود می تواند به کسب و کارتان کمک کند تا در مقابل دید مشتریان بالقوه قرار گیرد. بهتر است بدانید شاید در مرحله اول تبلیغات کلیکی نتواند به درستی به رشد کسب و کار شما کمک کند، اما در آینده می تواند برای کسب و کارتان مفید باشد. 

چرا باید از دیجیتال مارکتینگ استفاده کنیم؟

 • بازاریابی آنلاین تعداد مشتریان کسب و کارها را افزایش می دهد و همین امر باعث می شود تا سود و درآمد کسب و کارها بالا برود. 
 • بازاریابی آنلاین به رشد برند کمک می کند. 
 • بازاریابی آنلاین برای بازگشت سرمایه مفید است ( اما کسب و کارها در این مسیر باید صبور باشند تا بتوانند به نتیجه برسند) 
 • بازاریابی آنلاین به بهبود چشم انداز کاری کسب و کارها کمک می کند و می تواند جایگاه آنها را به عنوان یک نهاد اجتماعی تثبیت کند. 

دیجیتال مارکتینگ در کسب و کار 

تا بدینجا تلاش کردیم اطلاعات کاملی را در مورد دیجیتال مارکتینگ در اختیار شما قرار دهیم. همانطور که متوجه شدید شما با بازاریابی آنلاین می توانید مشتریان زیادی را به کسب و کار خود جذب کنید. این امر به شناخته شدن برند شما کمک می کند و نام آن را برای همیشه در ذهن مشتریان ثبت می کند. امروزه، بازاریابی به سمت بازاریابی دیجیتال در حرکت است و کسب و کارهایی که سرمایه گذاری مناسب را برای دیجیتال مارکتینگ نمی کنند، به موفقیت زیادی نخواهند رسید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید.