02188886450

کاربرد ایمیل مارکتینگ

ایمیل مارکتینگ (Email marketing) یکی از بهترین روش های ارتباطی و تبلیغاتی برای مخاطب هدف است، امروزه بیشتر شرکت ها در تلاش اند تا به صورت هدفمند با مخاطبان ارتباط برقرار کنند تا نرخ تبدیل بیشتری دریافت کنند، از سوی دیگر تمام روش ‌های تبلیغاتی نیازمند هزینه نیست و با استفاده از ابزار هایی همچنون ایمیل می توانیم مشتری های زیادی جذب کنیم. از زمان گسترش اینترنت در دنیا تا امروز ایمیل به عنوان یک ابزار ضروری برای کسب و کار ها شناخته شده و طبق آمار حدود 3/9 میلیارد در دنیا از ایمیل استفاده می ‌کنند، ممکن است افرادی باشند که از ایمیل کمتر استفاده کنند اما قطعا همه به هر نحوی برای خود ایمیل دارند.
حالا عاشقان شبکه های اجتماعی، مشتریان بانک ها، دانشجویان و افرادی که از ایمیل استفاده می کنند مجبورند ایمیلی داشته باشند، شاید فکرکنید با وجود پیام رسان های قوی خیلی کم پیش می آید که کاربران برای هم ایمیل ارسال کنند این فکر تا حدوی درست است و برای ارسال پیام خیلی کمتر استفاده می کنند، اما هنوز ایمیل تنها راه رسمی برای ارتباط با کاربران است. در ادامه به برخی از کاربرد ایمیل مارکتینگ اشاره خواهیم کرد. 
1- خوشامد گویی به کاربران جدید
خوشامد گویی به کاربران جدید از جمله کاربرد ایمیل مارکتینگ محسوب می گردد. اولین ایمیلی که یک کسب ‌و کار برای مشتری، کاربر یا لیست ایمیل خود ارسال می‌ کند، "ایمیل خوش آمدگویی" است. چرا این ایمیل اهمیت دارد؟ زیرا اولین تاثیری است که یک کسب ‌و کار در ذهن مشتری خود می ‌گذارد. در واقع ارسال یک ایمیل برای کاربران جدید سایتتان، نشان دهنده تمایل کسب ‌و کارتان برای تعامل وفادارانه با آنها است.
2- ارسال خبرنامه ایمیلی
ارسال خبرنامه ایمیلی نیز از دیگر کاربردهای این نوع مارکتینگ است. خبرنامه ایمیلی همانگونه که از نامش پیداست، یکی از انواع ایمیل است که در برنامه ایمیل مارکتینگ یک کسب و کار، تعریف می ‌شود. ایمیل ‌های خبرنامه در بازه ‌های زمانی مشخص (معمولاً هفتگی یا ماهانه) برای یک لیست ایمیل از مخاطبان و مشتریان ارسال شده و در آنها، محتواهای آموزنده و جذاب، اخبار کسب و کار و نیز معرفی محصول و پیشنهادهای فروش گنجانده می ‌شود. 
3- اطلاع رسانی درباره محصول یا خدمت جدید
از دیگر کاربردهای ایمیل مارکتینگ اطلاع رسانی درباره محصول یا خدمت جدید می باشد. خدمات و محصولات جدید بهتر است ابتدا برای مشتریان وفادار معرفی شود، تا هم بازخورد دقیق ‌تری بگیرید و هم به نوعی از آنها تقدیر کنید.
4- ارسال اطلاعات خرید


ارسال‌ اطلاعات خرید از طریق ایمیل یکی از روش‌ های تحویل فاکتور به خریدار می ‌باشد. فرقی ندارد که خرید بصورت حضوری یا اینترنتی باشد. در صورتی که فرآیند فروش تکمیل شود فاکتور به مشتری تحویل داده می‎ شود. ارسال فاکتور (فاکتور فروش و پیش فاکتور) از طریق ایمیل، به خریدار این امکان را می ‌دهد تا در مورد محصولات یا خدمات خریداری شده اطلاعات بیشتری کسب کند. این اطلاعات شامل مشخصات فروشنده، مشخصات محصول یا خدمت می ‌باشد. 
5- تخفیف و پیشنهادات ویژه

اگر برای مدت زمان مشخص تخفیف و پیشنهادات ویژه ‌ای در نظر گرفته ‌اید یا در حال اجرای کمپین‌ تبلیغاتی خاصی هستید، می ‌توانید از این روش برای اطلاع ‌رسانی به مخاطبان استفاده کنید. این کار کمک می ‌کند تا تقریبا بیشتر مخاطبان در جریان قرار بگیرند. ضمن اینکه می ‌توانید آخرین فرصت استفاده از این شرایط ویژه را نیز به اطلاع مشتریان برسانید.
6- اطلاع رسانی رویدادها

ممکن است رویداد خاصی برگزار شود که مربوط به کسب و کار شماست یا در آن حضور دارید. خیلی راحت و سریع با استفاده از ارسال ایمیل می ‌توانید مخاطبان را در جریان رویداد بگذارید و حتی از آنها دعوت کنید. بنابرایم اطلاع رسانی رویدادها می تواند از دیگر کاربرد ایمیل مارکتینگ باشد. 
در این مطلب به بیان کاربردهای ایمیل مارکتینگ پرداختیم. برخی از این کاربردها را بیان کرده و توضیحاتی را پیرامون آن دادیم. در مورد ارسال خبرنامه ایمیلی، ارسال فاکتور و اطلاعات خرید و تخفیفات ایمیلی مطالبی را عنوان نمودیم. 
 

بیشتر

نوشتن یک نظر

This form collects your name, email, IP address and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our Privacy Policy and Terms Of Use where you will get more info on where, how and why we store your data.
افزودن نظر
200 بازدید