02188886450

راهکارهایی برای کشف ایدۀ کانتنت مارکتینگ

بازاریابی محتوا (Content Marketing) یک استراتژی بلند مدت است که بر ایجاد یک رابطه قوی با مخاطبان هدف شما از طریق ارائه محتوای با کیفیت و مرتبط با آنها و ارائه مداوم آن تمرکز دارد. همچنین به این معنی است که محتوای خود را بسته به اینکه مشتری شما در چه مرحله ای از سفر خرید قرار دارد، تنظیم کنید. به عنوان مثال، اگر مشتری بالقوه ای دارید که به دنبال اطلاعات بیشتر است، یک محتوای خوب یک کتاب الکترونیکی یا چیت شیت است. در نهایت، هنگامی که مشتریان تصمیم خرید می ‌گیرند، وفاداری آنها از قبل با شما است. آنها محصول شما را می خرند و آن را بر گزینه های رقبا ترجیح می دهند. برخلاف تبلیغات یکباره، بازاریابی محتوا نشان می دهد که شما واقعاً به مشتریان خود اهمیت می دهید. در این مقاله می خواهیم در مورد راهکارهایی برای کشف ایدۀ کانتنت مارکتینگ صحبت کنیم. 

 

تحقیق کلمه‌ی کلیدی مناسب

 

یکی از راهکارهایی برای کشف ایدۀ کانتنت مارکتینگ تحقیق کلمه‌ی کلیدی مناسب است. تحقیق کلمات کلیدی فرآیند یافتن و تجزیه و تحلیل عبارات جستجویی است که افراد با هدف استفاده از آن داده ها برای یک هدف خاص، اغلب برای بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) یا بازاریابی عمومی، وارد موتورهای جستجو می کنند. تحقیق کلمات کلیدی می تواند پرس و جوهایی را برای هدف، محبوبیت این پرس و جوها، دشواری رتبه بندی آنها و موارد دیگر را کشف کند.

 

فروش و حمایت از مشتری


فروش و حمایت از مشتری ده ‌ها سال است که وجود داشته و در نشریات چاپی شروع شده است. اما از آنجایی که بازاریابی آنلاین روش مصرف محتوا را در اختیار گرفته است، شاهد انتقال حمایت‌ ها از چاپ به وب هستیم. اکنون، محتوای حمایت شده حتی در پلتفرم های اجتماعی مانند اینستاگرام نیز رونق گرفته است. محتوای حمایت‌ شده نوعی رسانه تبلیغاتی است که هزینه آن توسط یک تبلیغ‌ کننده پرداخت می‌ شود، اما توسط برند، تأثیرگذار یا ناشر دیگری ایجاد و به اشتراک گذاشته می ‌شود. علاوه بر حمایت از وب و بازاریاب، فروش و حمایت از مشتری نیز در آن انجام می گیرد.

 

بررسی داده های تاریخی


از جمله راهکارهایی برای کشف ایدۀ کانتنت مارکتینگ بررسی داده های تاریخی است. اخیرا اهمیت تحلیل داده ها برای بازاریابی محتوا آشکار شده است. با این حال، تنها تعداد کمی از شرکت ها از داده ها به عنوان منبع دانش برای غنی سازی استراتژی های خود استفاده می کنند. استفاده از تجزیه و تحلیل داده ها در توسعه استراتژی های بازاریابی محتوا هنوز در مراحل اولیه تحقیق است و هنوز در زمینه کسب و کار کمتر مورد بررسی قرار گرفته است. با این حال، با توجه به نتایج تحقیق تجزیه و تحلیل شده، این یک زمینه امیدوارکننده و متمایز کننده برای موفقیت استراتژی های بازاریابی محتوا است. 

 

پاسخ به پرسش های مشتریانِ آتی


یکی از راهکارهایی برای کشف ایدۀ کانتنت مارکتینگ پاسخ به پرسش های مشتریانِ آتی است. در ایدۀ کانتنت مارکتینک باید برای مشتریان آینده و سوالات احتمالی آنها، پاسخ هایی درخور و قانع کننده داشت تا علاوه بر ایجاد اعتماد میان بازاریاب و مشتری، فعالیت و خدمات خود را بتوان با قدرت بالاتری معرفی نمود. 

 

تجربه‌های موفق مشتریان

 


در کانتنت مارکتینگ باید بتوان تجربه های موفق مشتریان را ارائه داد. برای دست یافتن به راهکارهایی برای کشف ایدۀ کانتنت مارکتینگ لازم است تا برخی تجربه های موفق مشتریان را به خوبی بیان نموده تا بر قدرت و صحت خدمات خود تاکید داشته باشید. تمام کاری که باید انجام بدهید این است که در مسیر ساخت احساس‌ های خوشایند برای مشتریانتان قدم بردارید. البته این یک هدف کلی است. چون در این میان یک دوجین کار ریز و درشت برای انجام دادن منتظر ما نشسته‌اند.

 

اخبار صنعت


به عنوان یکی دیگر از راهکارهایی برای کشف ایدۀ کانتنت مارکتینگ باید از اخبار صنعت آگاهی داشته باشید. از آخرین اخبار، تحقیقات، نوآوری های نوظهور و روندهای خلاقانه داغ در دنیای همیشه در حال تحول بازاریابی محتوا مطلع شوید. رهبران فکری، برندگان جوایز و متخصصان، موضوع، توصیه ‌ها و دیدگاه‌ های خود را در مورد روندهای محتوا ارائه می‌ کنند که بیشترین تأثیر را بر برنامه‌ ها و موفقیت شما خواهد داشت.

 

گوگل آلرت

 

گوگل آلرت مفهوم جدیدی نیست، این شرکت این سرویس را در سال 2003 راه اندازی کرد تا به جستجوگران کمک کند تا بر روی وب برای محتوای جدید نظارت کنند. شرکت ‌ها از آن برای نظارت بر کسب ‌وکارشان به صورت آنلاین، از جمله آنچه که مخاطبان هدف در مورد محصولات، خدمات، رقبا و موارد دیگر می ‌گویند، استفاده ‌کنند.

 

فعالیت در شبکه های اجتماعی

 


فعالیت در شبکه های اجتماعی یکی دیگر از راهکارهایی برای کشف ایدۀ کانتنت مارکتینگ است. بیش از 3 میلیارد نفر در سراسر جهان از رسانه های اجتماعی استفاده می کنند و این آمار مهمی است که باید در نظر گرفت. رسانه ‌های اجتماعی یکی از راه‌ هایی است که مردم امروزه با یکدیگر و با کسب ‌وکارها ارتباط برقرار می‌ کنند. در عین حال، بازاریابی محتوا به یکی از محبوب ‌ترین تاکتیک‌ هایی تبدیل شده است که کسب‌ وکارها برای دستیابی به مشتریان و جذب آنها، از آن استفاده می ‌کنند.

 

توجه به پاسخ‌ ها و واکنش‌ ها در وبلاگ ‌های دیگر

 


وبلاگ‌ های شخصی افراد خیلی پیشتر از بازاریابی محتوایی وجود داشتند. امروزه اما این وبلاگ‌ نویسی از حد دل ‌نوشته‌ ها و خاطرات یک شخص فراتر رفته است و اکثریت کسب ‌وکارها به آن روی آورده ‌اند. هنگامی که محتوایی آموزنده و مفید را از طریق وبلاگ کسب ‌و‌کار خود به اشتراک می ‌گذاریم، خواه ‌ناخواه در چشم مشتریان در قالب یک کارشناس جلوه خواهیم کرد و این امر نه تنها بازدیدکنندگان را به وبلاگ شما باز خواهد گرداند، بلکه می‌ تواند این خوانندگان مشتاق را به خریدارانی بالقوه نیز تبدیل کند. توجه به پاسخ ها و واکنش ها در وبلاگ های دیگر می تواند در کانتنت مارکتینگ بسیار موثر باشد.

 

رصد کردن ایمیل‌ ها


علیرغم این واقعیت که بازاریابی ایمیلی یکی از قدیمی ترین اشکال بازاریابی درونگرا است، همچنان یکی از موثرترین آنها نیز است. دلایل زیادی برای این وجود دارد، از جمله اینکه با بیش از چهار میلیارد کاربر روزانه ایمیل، یکی از عملی‌ترین راه‌ها برای دسترسی به کسی است. با این حال، اجرای یک کمپین بازاریابی ایمیلی به طور خودکار به موفقیت منجر نمی شود. نکته کلیدی این است که بر تلاش های بازاریابی ایمیلی خود نظارت داشته باشید تا بتوانید به طور مداوم استراتژی خود را در دراز مدت تنظیم و بهبود بخشید. بهترین راه برای انجام این کار، تجزیه و تحلیل معیارهای بازاریابی ایمیلی است. بنابراین رصد کردن ایمیل ها می تواند بسیار تأثیرگذار باشد.

 

تماس‌های تلفنی


در دنیایی که تلفن همراه رو به افزایش است، مشتریان بیشتر از هر زمان دیگری از وب سایت شما با تلفن همراه بازدید می کنند و سپس برای کسب اطلاعات بیشتر یا خرید با کسب و کار شما تماس می گیرند. حتی اگر کانال ‌های دیجیتال باعث تعامل آنلاین می ‌شوند، مردم همچنان می‌خواهند صحبت کنند. به‌ عنوان یک بازاریاب، احتمالاً می ‌دانید که این تماس ‌ها ارزشمند هستند، تماس ‌های ورودی نرخ تبدیل بالایی دارند و گنجینه ‌ای از اطلاعات در مورد مشتریان شما ارائه می‌ دهند. 

 

بازیافت محتوای موجود


یکی دیگر از راهکارهایی برای کشف ایدۀ کانتنت مارکتینگ بازیافت محتوای موجود است. محتوای موجود را باید به روز کرد تا آن را به روز و مفید نگه داشت. تا زمانی که هر قطعه ای که در حال حاضر دارید به بهترین شکل ممکن نباشد، محتوای جدید را نباید ایجاد کرد. بازیافت محتوای موجود به قالب دیگر بسیار اهمیت خواهد داشت. این شامل تقسیم محتوای بزرگ به تکه های محتوای کوچکتر و جمع آوری محتوای کوچکتر به محتوای طولانی تر است. در عوض، بارها و بارها ادامه دادن، به ارتقای ایده ‌ها و دارایی ‌های خود به روش‌ های جدید به شما کمک می‌ کند تا پایدار باشید و پیام ‌هایی را که مخاطبانتان باید از شما بشنوند، تقویت کنید.

 

کتاب‌های الکترونیکی‌ یا مقالات طولانی‌تان را تقسیم کنید


برای کشف ایدۀ کانتنت مارکتینگ یکی دیگر از کارهایی که باید انجام داد این است که باید کتاب های الکترونیکی یا مقالات طولانی تان را تقسیم کنید. بنابراین، به‌ عنوان بخشی از مجموعه وبینارهای با محتوای B2B، می توان نکات مهم خود را برای نوشتن مقالات و کتاب‌ های الکترونیکی برای خوانندگان امروزی به اشتراک گذاشت، برجسته کردن آنچه که انتظار دارند، نحوه ارائه آن و چند سؤال مهم که قبل از انتشار باید از خود پرسید. سپس به چند سوال رایج در مورد کتاب الکترونیکی و نوشتن کاغذ سفید باید پاسخ داد.

 

برای مقالات وبلاگ خود آرشیو درست کنید


از جمله راهکارهایی برای کشف ایدۀ کانتنت مارکتینگ این است که برای مقالات وبلاگ خود آرشیو درست کنید. وقتی از وبلاگ یک وب‌ سایت بازدید می کنید و فهرستی از مقالات منتشر شده را می بینید، در واقع یک صفحه‌ آرشیو را مشاهده می کنید. آرشیوها دارای شرایط و قواعد مختلفی هستند که می توانید برای فیلتر کردن آنها از این قواعد استفاده کنید، عباراتی که با آنها آشنا هستید: نویسنده، تاریخ، دسته، نتایج جستجو، پست های اخیر، برچسب ها یا هر طبقه بندی دیگر که استفاده از این نوع آرشیو کردن بسیار تأثیرگذار خواهد بود.

 

محتوایی همیشه سبز توسعه دهید

 

همان ‌طور که از مفهوم صفت همیشه سبز می ‌توانید حدس بزنید، این اصطلاح در مورد محتواهایی به کار می‌ رود که به سرعت قدیمی نمی ‌شوند و برای مدت طولانی، معنا و مفهوم و کاربرد خود را حفظ می‌ کنند. محتوای سبز مثل درختی است که در تمام فصل ‌ها سبز می ‌ماند و با گذر زمان و تغییر فصل ‌ها زرد و بی ثمر نمی ‌شود، یعنی این محتوا در تمام زمان ‌ها قابل استفاده و مفید است. هیچ وقت قدیمی و تاریخ ‌گذشته نمی‌ شود و مطالعه‌ آن در هر زمانی می‌ تواند نیازی از کاربر را رفع کرده و یا به سؤالی از او پاسخ بدهد. بنابراین باید بتوانید محتوایی همیشه سبز توسعه دهید.

 

 

مخاطبان جدیدی را هدف بگیرید


وقتی به عنوان یک مدیر قصد گسترش تجارت خود را برای بیشتر از یک دسته مخاطب خاص و به خصوص چند شرکت مجزا با فعالیت های مختلف داشته باشید، باید علایق هر یک از گروه های مخاطب را در نظر بگیرید و محتوایی برای هدف قرار دادن علایق همه آن ها بنویسید. در واقع با یک تیر چند نشان می زنید، که البته کار ساده ای نیست و در این امر با چالش های زیادی روبرو خواهید شد. هرچند اگر یک تجارت کوچک را مدیریت می کنید و می خواهید چندین گروه مخاطب را هدف محتوای خود قرار دهید ارزان ترین روش همین است. بنابراین مخاطبین جدیدی را هدف قرار دهید. 

 

تبلیغ محتوای تولید شده در شبکه ‌های اجتماعی

 


تبلیغ محتوای تولید شده در شبکه های اجتماعی امروزه به بخش جدایی ناپذیر فعالیت ‌های کلیه شرکت ‌ها و استارت آپ‌ ها تبدیل شده است. شاید تا همین چند سال پیش به ‌راحتی می‌ توانستید با چند پست روزانه در شبکه ‌های اجتماعی و مقداری فعالیت، مشتریان جدیدی جذب کنید و درآمد خوبی داشته باشید؛ اما در دنیای مدرن بازاریابی دیجیتال و با روی کار آمدن پلتفرم ‌های مختلف شبکه‌ های اجتماعی و همچنین پیدایش شیوه ‌های جدید مارکتینگ، تبلیغ در این شبکه ‌ها اهمیت زیادی پیدا کرده است.

 

کانال درست را انتخاب کنید


هفتاد و نه درصد از دارندگان تلفن ‌های هوشمند، حداکثر ظرف پانزده دقیقه پس از برخاستن از خواب به سراغ تلفنشان می ‌روند. در سال ۲۰۱۸ میلادی بود که شمار کاربران اپلیکیشن پیام ‌رسان تلگرام به بیش از ۲۰۰ میلیون نفر رسید و در هر روز نیز بالغ بر ۵۰۰ هزار نفر دیگر شروع به استفاده از این برنامه کاربردی می‌ کنند. کانال‌ های تلگرامی مزایا و کاربردهایی زیادی دارند و می‌ توان به شکلی بهینه به مدیریت آنها مشغول شد. بنابراین بیایید کانال درست را انتخاب کنید و با استفاده از قدرت نهفته در آن در امر کانتنت مارکتینگ موفق شوید.

 

در زمان‌ های مناسب پست بگذارید


یک کمپین بازاریابی که سطح بالایی از مشارکت رسانه های اجتماعی را می خواهد، باید زمان هایی را که در آن محتوای خود را پست می کنید، در نظر بگیرد. ایجاد محتوای آموزنده و مرتبط، اگر در زمان نامناسبی منتشر شود، ممکن است در تمام پلتفرم‌ های شبکه ‌های اجتماعی مدفون شود. مهم است که محتوای خود را در زمان های مربوطه پست کنید تا از منحنی جلوتر باشید. بیایید سعی کنیم بهترین زمان برای انتشار محتوای خود را مشخص کنیم. بنابراین سعی کنید در زمان های مناسب پست بگذارید.

 

از هشتگ استفاده کنید


هشتگ ها یکی از آن ویژگی های خنده دار رسانه های اجتماعی است که درک و استفاده از آن دشوار است. استفاده از هشتگ ها اساساً راهی برای گروه بندی گفتگوها یا مطالب پیرامون یک موضوع خاص است و به افراد کمک می کند تا محتوای مورد علاقه خود را پیدا کنند. هشتگ ‌ها تقریباً در هر پلتفرم شبکه ‌های اجتماعی قابل استفاده هستند، اما در توییتر و اینستاگرام محبوب ‌تر می باشند. از هشتک استفاده کنید تا در کانتنت مارکتینگ بتوانید جلوتر باشید.
در این مقاله در مورد راهکارهایی برای کشف ایدۀ کانتنت مارکتینگ مطالبی را عنوان نمودیم. بیان کردیم که باید از انواع راهکارها استفاده شود و اگر نه از رقبای خود عقب تر خواهید بود. امروزه استفاده از تمام قابلیت ها در کانتنت مارکتینگ بسیار حائز اهمیت است. در مورد برخی از این راهکارها مطالبی را بیان نموده و توضیحاتی را نیز پیرامون آنها ایراد کردیم. 
 

بیشتر

نوشتن یک نظر

This form collects your name, email, IP address and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our Privacy Policy and Terms Of Use where you will get more info on where, how and why we store your data.
افزودن نظر
110 بازدید