02188886450

اصول بازاریابی محتوایی

وقتی از بازاریابی محتوایی و تولید محتوای مؤثر و معتبر صحبت می کنیم، احتمالاً تصور خواهید کرد که این یک روش بسیار کند و دیر بازده است که نمی تواند کارایی لازم را در مدت زمان اندک برای شما به ارمغان داشته باشد. در گام بعدی احتمالاً سری به گوگل زده و محتوای کلیدی خود را در آن سرچ می کنید. این می تواند بسیار غم انگیز و ناامید کننده باشد. کسانی هستند که در صدر این لیست قرار گرفته اند و پس از سال ها تلاش اکنون رسیدن به آنها غیر قابل ممکن است. آیا برای همیشه بازاریابی محتوایی را کنار می گذارید و ترجیح می دهید از همان روش سنتی برای فروش بیشتر استفاده کنید؟ آیا راهی برای موفقیت برای کسانی که می خواهند تازه با بازاریابی محتوایی شروع کنند وجود دارد؟
تولید محتوا صرفاً نگارش یک متن روی صفحات وب نیست. این فراتر از یک نگارش ساده و کورکورانه است. اگر تمرکز کامل خود را روی نگارش متن های جذاب گذاشته و از سایر فاکتورهای بازاریابی محتوا غافل شوید، احتمالاً بسیاری از ترفندهای این بازار جذاب را از دست خواهید داد. در واقع اصل اساسی در اینجاست که شما باید تمرکز اصلی خود را روی مردمی بگذارید که قرار است از طریق تولید محتوا و بازاریابی محتوایی به آنها دسترسی داشته باشید. انتشار مطلب با موضوع مناسب و البته در زمان مناسب تنها جنبه کوچکی از تکنیک های بازاریابی محتوایی است. برای موفقیت واقعی و طولانی مدت شما نیاز خواهید داشت تا روی روابط طولانی مدت خود با مشتریان تمرکز داشته باشید. هدف شما از تولید محتوای مؤثر باید ارائه ارزش های شما و تجارت شما را در بر گرفته و آن را در معرض دید مخاطب خاص شما قرار دهد

 

مزیت ایجاد کنید

 

از جمله اصول بازاریابی محتوایی این است که بتوانید مزیت ایجاد کنید. توجه داشته باشید که مزیت رقابتی تنها به یک بخش از کسب و کار محدود نمی ‌شود، بلکه باید در همه بخش‌ ها مورد استفاده قرار بگیرد. به عنوان مثال:
کیفیت و سرعت اپلیکیشن یا وب ‌سایت
نحوه فروش
استفاده از فناوری‌ های به‌روز
نحوه ارسال محصولات
خدمات پس از فروش
قیمت ‌گذاری محصول
سرعت عمل داشته باشید
سرعت عمل، در واقع، توانایی انجام هر چه سریع ‌تر و به موقع کارهاست. سرعت عمل در اموری که سرعت عمل در آنها نیاز به مهارت در آن کار دارد. سرعت عمل در اموری که سرعت عمل در آنها نیاز به مهارت خاص در یک کار مشخص ندارد بلکه سرعت عمل در آنها مربوط به توانایی عمومی جسمی و ذهنی فرد است. در بازاریابی محتوایی نیز باید بتوانید سرعت عمل داشته باشید تا بیشترین بازده و نتیجه را در بر داشته باشد. 

 

برای محتوای خود منبع ذکر کنید


از دیگر اصول بازاریابی محتوایی این است که باید برای محتوای خود منبع ذکر کنید. منبع ‌های گوناگونی وجود دارند که می‌توان از آنها به عنوان ایده برای تولید محتوا استفاده کرد. در حال حاضر سایت‌ های بسیاری به زبان ‌های مختلف وجود دارند که می ‌توانند منبع مناسبی برای تولید محتوا باشند. در صورتی‌که به زبانی غیر از زبان فارسی تسلط داشته باشید، می ‌توانید از آنها به عنوان منبعی قابل اطمینان استفاده کنید و از مهارت خود در کنار ایده ‌های آنها بهره ببرید. از جمله منابع مختلف که می توانید از آنها استفاده کنید عبارتند از:
مجلات و نشریات؛ یکی از اصلی ‌ترین منابع تولید محتوا، مجلات و نشریات هستند که در رابطه با هر موضوعی می ‌توانید از آنها استفاده کنید. 
کتاب ‌ها و کتابخانه ‌ها؛ با بررسی و مطالعه کتاب‌ های نوشته شده توسط دیگر نویسندگان می ‌توانید محتوای خوب و با کیفیتی را تولید کنید. کتابخانه‌ ها منابع مهم و غنی برای الهام گرفتن در جهت تولید محتوای باکیفیت هستند.
شبکه‌های اجتماعی؛ روزانه میلیون ها محتوای ویدیویی، تصویری و متنی در شبکه ها‌ی اجتماعی توسط کاربران در سراسر جهان تولید می ‌شود. در این بسترها کاربران مختلف از هشتگ ‌های متفاوتی برای تولید و پیدا کردن محتوای مورد نیاز خود استفاده می ‌کنند.
تالارهای گفتگو؛ انجمن‌ ها و تالارهای گفتگو قدمت نسبتا زیادی در دنیای اینترنت دارند. با این حال بعضی از آنها همچنان محبوب هستند. در تالارهای گفتگو سوال ‌های زیادی پیدا می ‌کنید که خوراک بسیار مناسبی برای تولید محتوا هستند. 

کنجکاوی مخاطب را ارضا کنید

 

از دیگر اصول بازاریابی محتوایی این است که بتوانید حس کنجکاوی مخاطب را ارضا کنید. همانطور که گفته شد با ایجاد سؤال برای مخاطب و برانگیختن حس کنجکاوی او می‌ توانید او را تا انتهای متن مشتاق نگه دارید. اگر چاشنی کنجکاوی را به محتوای خود اضافه نکنید، خواننده کمی بعد از شروع متن، هیجان خود را از دست می ‌دهد و خواندن محتوا را رها می ‌کند.
احساسات را برانگیزید
از دیگر اصول بازاریابی محتوایی می توان به برانگیختن احساسات مخاطب اشاره نمود. شما برای اینکه بتوانید تاثیرگذاری مطالب خود را بیشتر کنید و مخاطبین خود را برای همیشه در اختیار داشته باشید باید بتوانید احساسات را برانگیزید. این کار علاوه بر ایجاد حس بهتر برای مخاطبان، می تواند ایجاد یک فضای مفید را در جهت فروش بیشتر محصولات شما در اختیارتان قرار دهد. 
در این مقاله در مورد اصول بازاریابی محتوایی به بیان مطالبی پرداختیم و اشاره نمودیم که برای داشتن یک محتوای مناسب و اصولی باید از یک سری اصولی پیروی کنید. به برخی از این اصول اشاره کرده وبیان کردیم که باید ایجاد مزیت کنید تا بتوانید با رقبای خود رقابت داشته باشید. همچنین ذکر منبع و ایجاد حس کنجکاوی نیز از دیگر اصول بازاریابی محتوایی است که در متن در مورد آنها توضیحاتی دادیم. 
 

بیشتر

نوشتن یک نظر

This form collects your name, email, IP address and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our Privacy Policy and Terms Of Use where you will get more info on where, how and why we store your data.
افزودن نظر
127 بازدید