02188886450

طراحی سایت پوشاک

یکی از کالاهایی که در بین مردم طرفدار فراوانی دارد و اغلب مردم برای خرید آن دریغ نمی کنند، پوشاک و لباس است. پوشاک از جمله نیازهای اولیه بشر است و همیشه مشتریان زیادی برای آن وجود دارد. امروزه بسیاری از مردم خرید آنلاین و اینترنتی را به خرید حضوری ترجیح می دهند. در این زمینه صنعت پوشاک نیز در حال روی آوردن به فضای مجازی و اینترنت برای جذب مشتری و فروش کالای مربوطه است. شما نیز جهت همگام شدن با جامعه و عقب نماندن از رقبا نیازمند وارد شدن به این حوزه هستید. برای اینکه بتوانید محصولات پوشاک خود را به مشتریان معرفی کرده و در نهایت به فروش برسانید باید یک سایت برای محصولات خود طراحی کنید تا بستر مناسب جهت این کار فراهم شود. بنابراین باید از همین الان طراحی سایت پوشاک خود را شروع کنید.

 البته به روش های دیگری نیز می توان محصولات خود را به فروش رساند مانند استفاده از شبکه های اجتماعی که آن نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. در ادامه می خواهیم در مورد اهمیت و نقش طراحی و ساخت سایت فروشگاه پوشاک مطالبی را عنوان کنیم. 

طراحی سایت فروشگاه پوشاک

در مرحله اول باید یک سایت برای فروشگاه پوشاک خود طراحی کنید. در طراحی سایت فروشگاه پوشاک دقت داشته باشید که باید اصول اولیه آن را رعایت کنید. برای طراحی یک وب سایت می توانید به متخصصین این حوزه مراجعه کرده و وب سایت مورد نظر خود را سفارش دهید. اما می توانید خودتان نیز آن را طراحی کنید. در طراحی یک وب سایت ابتدا باید دامنه برای سایت خود انتخاب کنید. سپس هاست و دامین خریداری کنید. در مرحله بعد قالب سایت را نصب و سفارش سازی کرده و در مرحله نهایی افزونه های مربوطه را نصب می کنید.  

مزایای طراحی سایت پوشاک

هر سایتی مخصوصاً سایت پوشاک مزایای زیادی دارد که در اینجا به برخی از آنها اشاره خواهیم کرد. یکی از مزایای طراحی سایت پوشاک عدم وابستگی به مکان و زمان است. یعنی شما می توانید محصولات خود را در هر مکانی و هر ساعت شبانه روز در معرض دید مشتریان قرار داده و به فروش برسانید. از دیگر مزایای طراحی سایت پوشاک کم شدن هزینه راه اندازی است. اگر بخواهید یک فروشگاه لباس و پوشاک راه بیندازید باید هزینه زیادی را برای مکان پرداخت کنید. اما زمانی که فروشگاه اینترنتی داشته باشید می توانید در این هزینه ها صرفه جویی کنید. همچنین می توانید به صورت اینترنتی بازاریابی کرده و مشتریان زیادی را جذب کنید. برندسازی نیز یکی دیگر از مزایای طراحی سایت است. از طرفی هر وب سایتی درآمدهای جانبی دارد که می توان از آن نیز به عنوان یک درآمد استفاده کرد. 

راه اندازی سایت پوشاک

برای راه اندازی سایت پوشاک دو راه در پیش دارید: یکی اینکه به یک متخصص در زمینه طراحی و راه اندازی سایت مراجعه کنید. دوم اینکه خودتان سایتتان را طراحی کرده و آن را راه بیندازید. در حالت دوم باید بدانید قدم های اولیه راه اندازی یک سایت چیست؟ مراحل راه اندازی به طور خلاصه شامل بخش های زیر هستند: 

 • انتخاب دامنه
 • خرید فضای لازم برای سایت 
 • طراحی گرافیکی قالب سایت
 • سیستم مدیریت محتوا
 • تولید محتوا قدرتمند و جذاب

قیمت سایت فروشگاه پوشاک

عوامل زیادی بر قیمت یک سایت دخالت دارند و نمی توان قیمت واحدی را برای آن در نظر گرفت. از جمله این عوامل که بر قیمت سایت فروشگاه پوشاک اثر می گذارند می توان به نوع کاری که شما از یک سایت انتظار دارید اشاره کرد. گاهی لازم است یک سایت فروشگاهی داشته باشید و گاهی لازم است سایت آموزشی بسازید که در قیمت نهایی تاثیر می گذارند. همچنین امکاناتی که برای یک سایت در نظر میگیرید می تواند در قیمت نهایی آن اثرگذار باشد. بنابراین برای اینکه قیمت نهایی طراحی سایت پوشاک را بدانید باید تمام چیزهایی را که از یک سایت انتظار دارید لیست کرده و بر اساس آن قیمت گذاری را انجام دهید. 

امکانات طراحی سایت پوشاک

هر سایتی و مخصوصاً سایت پوشاک، امکاناتی دارند که به طور خلاصه آنها را بیان می کنیم:

 • قابلیت خرید آنلاین در آن باشد.
 • امکان نظرسنجی از کاربران و دادن پیشنهاد، وجود داشته باشد.
 • گالری تصاویر مناسب و با کیفیت داشته باشد.
 • با هر دستگاه قابل پخشی، سازگار باشد.
 • جست و جو پیشرفته در آن به کار رفته باشد. 
 • امکان مقایسه بین محصولات در آن باشد.
 • آدرس دقیق و راه های ارتباطی را بیان کند.
 • امکان ثبت نام و همچنین ورود کاربران را داشته باشد.
 • وجود یک پنل مدیریتی برای اینکه کاربران و خود سایت را مدیریت کرد.

نمونه کار طراحی سایت پوشاک

نمونه کار طراحی سایت پوشاک می تواند بسیار اهمیت داشته باشد. چرا که شما قبل از هر سفارشی باید یک نمونه از آن را ببینید و در مورد ظاهر و تمام امکاناتی که دارد تصمیم بگیرید. نمونه های زیادی در سایت های مختلف قرار داده شده اند که با مراجعه به آنها از قالب نهایی محصول اطلاع پیدا می کنید. باید به این نکته توجه داشته باشید که سایت مورد نظر شما بتواند تمام خواسته هایتان را از یک فروشگاه اینترنتی برآورده کند.
به طور خلاصه در این مقاله تلاش کردیم در مورد مزایای داشتن یک سایت پوشاک و نحوه طراحی آن مطالبی را عنوان کنید. اشاره کردیم که ورود به بازاریابی اینترنتی با طراحی سایت پوشاک برای شما فراهم می شود. البته باید به نکات لازم جهت طراحی یک سایت کارآمد و مفید در جهت جذب مشتری و رونق دادن به کسب و کار دقت کرد. 

بیشتر

نوشتن یک نظر

This form collects your name, email, IP address and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our Privacy Policy and Terms Of Use where you will get more info on where, how and why we store your data.
افزودن نظر
6593 بازدید