02188886450

طراحی سایت صنایع دستی

می دانیم یکی از هنرهای کشور ما صنایع دستی است. از آنجائیکه صنایع دستی مخصوص هر شهری، شکل خاص خودش را دارد، امکان دیدن همه انواع آنها برای همه مردم وجود ندارد. از طرفی یکی از معضلات کشور نبود امکانات لازم برای معرفی صنایع دستی است. با معرفی صحیح آن می توان مشتریان خاص خود را جذب کرده و در رونق بخشیدن به این صنعت قدم مؤثری برداشت. یکی از این راه های اساسی، طراحی سایت صنایع دستی است. با داشتن یک سایت برای محصولات صنایع دستی خود، می توانید کاربران بیشتری را با محصولات خود آشنا کرده و آنها را ترغیب به خرید کنید. در ایران به عنوان مهد هنر، آنطور که باید از هنر صنایع دستی بهره برداری نمی شود. با طراحی سایت در این زمینه می توان این هنر را در ایران گسترش داد و حتی به کشورهای دیگر معرفی کرد. 
در این مقاله قصد داریم مطالبی را در مورد ساخت سایت صنایع دستی بیان کرده و در مورد امکانات مورد نیاز آن صحبت کنیم.

طراحی سایت فروش صنایع دستی

با طراحی سایت صنایع دستی امکانی فراهم می شود تا بتوانید تمام محصولات ساخت خود و دیگران را به صورت کاملاً اینترنتی به فروش برسانید. همچنین می توانید سفارش هم بگیرید به این صورت که هر مشتری این امکان را دارد که محصول سفارشی خود را برای شما ارسال کند و شما بر اساس نوع سفارش محصول، می توانید با سازنده در میان گذاشته و محصول مورد نظر را از تولید کننده، دریافت کرده و در نهایت برای مشتری خود ارسال کنید.

طراحی فروشگاه اینترنتی صنایع دستی

با طراحی فروشگاه اینترنتی صنایع دستی این امکان را برای مشتریان خود فراهم می کنید که بتوانند از تمام محصولات و صنایع دستی شما بازدید کرده و چنانچه در مورد آن بتوانید معرفی خوبی داشته باشید، آن را بخرند و تبدیل به مشتری دائم شوند. داشتن یک فروشگاه اینترنتی برای یک کسب و کار بسیار اهمیت دارد و اگر این کسب و کار صنایع دستی باشد می تواند در رونق بخشیدن به آن بسیار موثر باشد. البته باید دقت داشت که داشتن یک فروشگاه به تنهایی نمی تواند باعث رونق کار شما شود بلکه باید در جذابیت فروشگاه خود کوشا باشید و تمام نکات اساسی یک سایت فروشگاهی را نیز در نظر بگیرید. 

ویژگی های فروشگاه آنلاین صنایع دستی

در طراحی سایت صنایع دستی باید توجه داشت که رسیدن به یک سایت کامل و جذاب مستلزم داشتن ویژگی هایی است که سایت شما را تأثیرگذار می کند. به عنوان مثال برای یک سایت صنایع دستی وجود تصاویر با کیفیت در آن الزامی است. اغلب مردم نسبت به تصاویر بی کیفیت واکنش منفی نشان می دهند. چنانچه در معرفی محصولات خود از تصاویر با کیفیت استفاده کنید می توانید امیدوار باشید که شما در سایت خود برای جذب مشتری قدم های مهمی را برداشته اید. 

امکانات تخصصی طراحی فروشگاه آنلاین صنایع دستی

در یک فروشگاه آنلاین صنایع دستی باید امکانات زیادی را برای آن در نظر بگیرید. در ادامه به توضیح این امکانات خواهیم پرداخت:

  • یکی از امکاناتی که باید یک سایت تخصصی فروشگاه آنلاین صنایع دستی داشته باشد، دسته بندی محصولات در آن است. صنایع دستی در کشور از شاخه های متنوعی برخوردار است و یک سایت باید همه این رشته ها را دربرگیرد.
  • داشتن اطلاعات کافی و دقیق در مورد هر محصول، یکی دیگر از امکانات یک سایت صنایع دستی است. از آنجائیکه هر محصول مشخصات خاص خود را دارد و معرفی آن می تواند حس اعتماد بیشتری را برای مشتریان به وجود آورد بنابراین باید به طور صحیح و کامل معرفی گردد.
  • از دیگر امکانات یک فروشگاه آنلاین صنایع دستی، پشتیبانی آن است. چرا که همیشه برای کاربران و مشتریان در مورد جنس مورد نظر سوالاتی مطرح می شود که باید یک تیم پشتیبانی برای پاسخگویی به آنها، آماده باشند.
  • از دیگر امکانات این سایت، قیمت گذاری صحیح محصولات است. وقتی واسطه ها برداشته شوند و مشتریان بدون واسطه از سایت خرید کنند، مطمئناً قیمت محصولات نسبت به بازار خارج از سایت باید متعادل تر باشد و مشتری را برای خرید ترغیب کند. 
  • بسته بندی مناسب محصولات در سایت نیز می تواند باعث رضایت مشتری و در نهایت احتمال برگشت او و خرید دوباره از سایت شود. 

نمونه طراحی سایت صنایع دستی

برای ساخت سایت صنایع دستی باید تمام امکانات ممکن را در نظر بگیرید. اما قبل از هر سفارشی لازم است یک نمونه از آن سایت را مشاهده کنید. در صورتی که سایت مورد نظر شما با همه امکانات ممکن و کارآمد در اختیار شما قرار گرفت می توانید برای سفارش آن اقدام کنید. ممکن است در طراحی یک سایت قابلیت هایی را لازم داشته باشید که برای کسب و کار شما وجود آن الزامی باشد؛ به عنوان مثال در طراحی سایت صنایع دستی، قابلیت انتخاب مکان بر اساس هر شهر و منطقه در آن باید وجود داشته باشد و چنانچه قبل از سفارش سایت و یا اقدام به طراحی آن، این مطلب را در نمونه اولیه آن مشاهده نکنید می توانید تغییرات لازم را انجام دهید. 
در پایان اشاره می کنیم که طراحی سایت صنایع دستی می تواند باعث رونق یافتن این بازار محصور شده گردد و سرمایه گذاری در این زمینه فواید بسیاری را برای سرمایه گذاران به ارمغان خواهد آورد. در این مقاله تلاش کردیم گوشه ای از فواید و امکانات ساخت سایت صنایع دستی را بیان کنیم و در مورد ویژگی ها و چگونگی تاثیرگذاری آن در کسب و کار مطالبی را ایراد نمودیم.

بیشتر

نوشتن یک نظر

This form collects your name, email, IP address and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our Privacy Policy and Terms Of Use where you will get more info on where, how and why we store your data.
افزودن نظر
6599 بازدید