02188886450

طراحی سایت انتشارات

در گذشته مردم برای خرید و مطالعه کتاب به کتابفروشی ها و انتشاراتی ها می رفتند و کتاب مورد علاقه خود را از آنجا خریداری می کردند. امروزه نیز افراد زیادی به همین شیوه کتاب مورد نظر خود را تهیه می کنند. اما با پیشرفت تکنولوژی و وارد شدن فضای مجازی به خانه ها و محیط خانواده، خواندن کتاب در میان مردم کمرنگ تر شده است. از طرفی دیگر مردم علاقه چندانی برای رفتن به انتشاراتی ها و کتابفروشی ها ندارند و این امر باعث شده تا استفاده از فضای مجازی برای جلب توجه مردم به سمت کتاب و کتابخوانی، افزایش یابد. در این میان طراحی سایت انتشارات از اهمیت بالایی برخوردار است که با ایجاد بستری برای مردم، امکان بازدید و مقایسه همه کتاب ها در زمینه های مختلف را فراهم ساخته است.

در ساخت سایت انتشارات نکات زیادی وجود دارد که رعایت این نکات برای همه ناشرانی که می خواهند برای کسب و کار خود یک سایت طراحی کنند، امری لازم و ضروری است. در ادامه به بررسی آنها می پردازیم و امکانات یک سایت انتشاراتی را بیان می کنیم.

نمونه کارهای طراحی سایت انتشارات

برای اینکه بتوانید یک وب سایت خوب و کارآمد داشته باشید باید بتوانید نکات مهمی را قبل از سفارش محصول در نظر بگیرید. قبل از هرکاری باید نمونه اولیه آن سایت را ببینید تا بتوانید در مورد جزئیات آن تصمیم گیری کنید. برخی از شرکت های طراحی سایت، نمونه کارهای طراحی سایت انتشارات را به مشتریان خود عرضه می کنند. شما با دیدن این نمونه کارها می توانید در سفارش خود تصمیم گیری کنید. 

شما می توانید برای دادن سفارش مواردی را بررسی کنید تا مشخص شود که آیا طراحی سایت برای انتشاراتی شما تا چه اندازه می تواند در کار شما تاثیر بگذارد. از آن جمله می توان به برآورد قیمت، نیازهایی که برای سایت خود در نظر دارید، بازار هدف و ... اشاره کرد. 

امکانات طراحی وب سایت انتشارات

هر وب سایتی امکانات خاص خود را دارد و این امر برای وب سایت های انتشاراتی نیز صادق است. از جمله امکانات طراحی وب سایت انتشارات می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • دارای پنل مدیریتی باشد تا بتوان تمام فرایند فروشگاه را مدیریت کرد.
 • درگاه بانکی برای آن در نظر گرفته شود.
 • قابلیت ارسال ایمیل برای مشتریان و همچنین برای ادمین را داشته باشد.
 • قسمت اخبار و اطلاعات دیگر در آن به کار رفته باشد.
 • قابلیت مدیریت محتوا داشته باشد.
 • امکان ساخت صفحات مختلف در سایت وجود داشته باشد.
 • امکان نمایش کالاهای به روز و همچنین امکان قرار دادن آخرین محصولات در صدر نمایش وجود داشته باشد.
 • پیام خوش آمد گویی در آن وجود داشته باشد.
 • منوها در وب سایت به صورت مجزا قرار گیرند.
 • برای هر محصول هر تعداد عکس که لازم باشد قرار داده شود.
 • تمامی مشخصات هر محصول در آن به طور کامل نوشته شود تا مشتریان اطلاعات کافی در مورد محصول کسب کنند. 
 • شیوه های مختلف ارسال و پرداخت برای محصولات، قرار داده شود تا مشتریان بتوانند در انتخاب آنها آزاد باشند.
 • اینها نمونه هایی از امکاناتی هستند که در ساخت سایت انتشارات باید به آنها توجه داشت. 

هزینه طراحی سایت انتشارات

برای اینکه بتوانید یک وب سایت با تمام امکانات آن را در اختیار داشته باشید مطمئناً باید هزینه آن را نیز پرداخت کنید. هزینه طراحی سایت انتشارات بنا به هدفی که دنبال می کنید و خواسته هایی که از یک وب سایت دارید، ممکن است متفاوت باشد. برخی از وب سایت ها دارای فروشگاه نیستند و این امر می تواند در پایین آمدن هزینه یک وب سایت تأثیر زیادی داشته باشد. با این وجود هزینه ای که برای طراحی یک سایت می پردازید در مدت کوتاهی بازگردانده می شود و تأثیر مثبت آن را در کوتاه مدت خواهید دید. امروزه اکثر کسب و کارها برای رشد و موفقیت روزافزون خود برای طراحی وب سایت هزینه زیادی می کنند چرا که به اهمیت این کار پی برده اند.  

راه اندازی سایت انتشارات

حال که تصمیم گرفته اید وب سایت خود را داشته باشید زمان آن فرا رسیده است تا اقدام به راه اندازی سایت انتشارات کنید. برای این کار لازم است به شرکت هایی که در این زمینه فعالیت می کنند مراجعه کرده و ثبت سفارش کنید. چنانچه سایت خود را سفارش دادید باید دامنه و هاست مورد نظر خود را تعیین کنید تا بر اساس نیازهای خود بتوانید وب سایت مناسب را داشته باشید. همچنین قالب سایت را نیز انتخاب کرده تا بر اساس نوع کاری که قرار است انجام شود تنظیم گردد. در نهایت باید محتوای مناسب و جذاب برای آن تولید کرده و در بهبود سئو نیز تمام کارهای مورد نیاز را انجام داد که این امر در افزایش بازدیدهای مخاطبان از سایت، بسیار حائز اهمیت است. در این مرحله شما موفق شده اید وب سایت مورد نظر خود را در اختیار بگیرید و فروش محصولات خود را رونق دهید.
بنابراین با طراحی سایت انتشارات می توانید فروش کتاب ها و محصولات دیگر خود را افزایش داده و به کسب و کار خود رونق بخشید. از آنجائیکه مردم بیشتر به سمت فضاهای مجازی روی آورده اند استفاده از فروشگاه های اینترنتی و داشتن سایت برای معرفی و فروش محصولات امری ضروری به نظر می آید. دیگر نمی توان مردم را برای خرید کتاب به سمت انتشاراتی ها سوق داد و باید با تکنولوژی و نیاز مردم پیش رفت. داشتن یک سایت، مستلزم رعایت نکاتی است که می تواند در امر جذب مشتری و فروش بیشتر محصولات نقش بسزایی داشته باشد. 

بیشتر

نوشتن یک نظر

This form collects your name, email, IP address and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our Privacy Policy and Terms Of Use where you will get more info on where, how and why we store your data.
افزودن نظر
6518 بازدید