02188886450

مزیت های ایمیل مارکتینگ

ایمیل مارکتینگ توسط هزاران کسب‌ و‌ کار کوچک و بزرگ در سرتاسر جهان مورد استفاده قرار می ‌گیرد. کسانی که با این روش بازاریابی آشنایی کاملی ندارند، احتمالاً نمی‌ توانند این موضوع را درک کنند که چرا این روش بازاریابی در سرتاسر جهان مشهور است (اما ده‌ ها دلیل وجود دارد که بیان می ‌کند چرا بازاریابی با ایمیل یکی از اثربخش ‌ترین کانال ‌های بازاریابی است). در ایران هم اگر استراتژی مناسبی برای ایمیل مارکتینگ پیاده‌ سازی شود، همچون اکثر کسب و کارهای اینترنتی بزرگ کشور می ‌توان از مزایای آن برخوردار شد. در ادامه به برخی از مزیت های ایمیل مارکتینگ اشاره خواهیم کرد.

 

نرخ بازگشت سرمایه (ROI) خوب


نرخ بازگشت سرمایه (ROI) خوب به عنوان یکی از مهم ترین مزیت های ایمیل مارکتینگ است. می دانیم در دنیای کسب‌ و کار، نتایج و بازدهی نهایی بسیار مهم است. با در نظر داشتن این موضوع، دلیل اصلی سرمایه ‌گذاری اکثر مشاغل در بازاریابی ایمیلی، دستیابی به میزان بالایی از بازگشت سرمایه است. 

 

اثربخشی آنی


اثر بخشی آنی نیز از دیگر مزیت های ایمیل مارکتینگ است. کافی است ایمیلی را برای مخاطبان هدف خود بفرستید و از همان دقایق بعد از ارسال پیام اثرات آن را ببینید. به عنوان مثال اگر قرار است یک حراجی یا فروش ویژه ۲۴ ساعته داشته باشید، می ‌توانید از ایمیل بیشترین بهره را ببرید. بازاریابی ایمیلی و محتوای داخل آن به خوبی می ‌تواند حس عجله و محدودیت زمانی را القا کند.

 

 سریع و مقرون به صرفه


سریع و مقرون به صرفه بودن نیز از دیگر مزایای ایمیل مارکتینگ محسوب می شود. از بهترین و سریع ترین ابزار های تبلیغاتی می توان از ایمیل مارکتینگ نام برد. چرا که بازاریابی ایمیلی هم از نرخ بازگشت سرمایه خوبی برخوردار است و هم با یک هزینه مقرون به صرفه می توانید تبلیغات خود را انجام دهید. البته بیشترین دریافتی از این روش زمانی است که یک لیست ایمیل بسیار مفید و کارآمد داشته باشید.

ایمیل های سفارشی


نه تنها به عنوان ارسال ‌کننده ایمیل برای دریافت خروجی بهتر و افزایش نرخ تبدیل می‌ توانید پیام ‌های خود را سفارشی ‌سازی کنید، بلکه مخاطبان و مشترکان شما نیز این حق انتخاب را دارند که مشخص کنند چه ایمیل‌ هایی برایشان ارسال شود. بنابراین داشتن ایمیل های سفارشی از دیگر مزایای این نوع مارکتینگ محسوب می گردد. 

 

تحلیل رفتار مشتری

 

بازاریابی به وسیله ایمیل یکی از بهترین ابزارها براری بررسی و تحلیل رفتار مشتریان و مصرف‌ کنندگان است. شما می ‌توانید بفهمید مخاطبان چه ایمیل‌ هایی را باز کرده ‌اند، کدام پیام‌ ها برایشان جذاب بوده، روی کدام لینک ‌ها کلیک کرده ‌اند و نسبت به کدام CTA واکنش نشان داده ‌اند. بنابراین تحلیل رفتار مشتری در ایمیل مارکتینگ امکان پذیر است.

 

شروع آسان


سهولت استفاده از ایمیل باعث می ‌شود هر کسی با حداقل آموزش بتواند کمپین خود را شروع کند. از طرف دیگر برای آغاز کار نیازی به تیم حرفه ‌ای و هزینه زیاد نیست. می ‌توانید حتی از قالب‌ های آماده همراه با متن، عکس و ویدیو استفاده کنید. بنابراین در ایمیل مارکتینگ می توان شروع آسان در بازاریابی داشت. 

 

انتقال مستقیم پیام


یکی دیگر از مزیت های ایمیل مارکتینگ انتقال مستقیم پیام به مشتری است. این روش به انتقال مستقیم و سریع پیام به مخاطبان هدف کمک می‌ کند. به گونه ‌ای که نه تنها بیشتر آنها ایمیل شما را باز می‌ کنند یا حتی منتظر آن هستند، بلکه نرخ تبدیل خوبی هم دارد. 

 

بستر نشر محتوا

 

ایمیل به تنهایی می ‌تواند یکی از بسترهای خوب نشر محتوا باشد. شما می‌ توانید تمام یا بخشی از محتوای خود را در ایمیل ارسال برای مخاطبان‌ تان بفرستید و آنها را بیش از پیش درگیر کنید. در نهایت با یک CTA جذاب و کاربردی می‌ توانید از آنها بخواهید کاری که مورد نظر شماست انجام دهند.
در این مقاله در مورد مزیت های ایمیل مارکتینگ صحبت کرده و به برخی از آنها اشاره نمودیم. در مورد هر یک از مزایای توضیحاتی دادیم و اشاره نمودیم که استفاده از ایمیل مارکتینگ چگونه می تواند در پیشبرد اهداف ما کمک کند. 
 

بیشتر

نوشتن یک نظر

This form collects your name, email, IP address and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our Privacy Policy and Terms Of Use where you will get more info on where, how and why we store your data.
افزودن نظر
707 بازدید