02188886450

مزایای بازاریابی محتوایی

امروزه بازاریابی محتوا نقش کلیدی و مهمی در موفقیت مشاغل در بازاریابی دیجیتال ایفا می‌کند، ولی اگر هنوز در این حوزه سرمایه‌گذاری نکرده‌اید به احتمال زیاد از مزایای طولانی ‌مدت آن بی‌ خبر هستید. ممکن است حتی به دلیل عدم شناخت کافی مزایای تولید محتوا و پیچیدگی‌ های این استراتژی، از سرمایه ‌گذاری در آن صرف نظر کرده باشید یا به دلیل رسیدگی به سایر استراتژی ‌های بازاریابی دیجیتال و مشغله کاری از صرف زمان و هزینه تولید محتوا منصرف شده باشید. بازاریابی محتوا یک تکنیک بازاریابی برای ایجاد و توزیع محتوای ارزشمند، مرتبط و مداوم برای جذب و دستیابی به مخاطب تعریف شده است، با هدف هدایت اقدام سودآور مشتری، قدرت بازاریابی محتوا نه در تعریف آن بلکه در فرایند آن نهفته است. اگر می خواهید از بازاریابی محتوا بهره ببرید، باید عاشق ایجاد محتوا، توزیع، تبلیغ، تحقیق و تعامل باشید. در اینجا می خواهیم در مورد برخی مزایای بازاریابی محتوایی صحبت کنیم. 

 

بهبود سئوی سایت


بسیاری از مشتریان هنگام جست و جو، از موتورهای گوناگون از قبیل گوگل و ... استفاده می‌ کنند. سئو به معنای بهینه ‌سازی سایت برای موتورهای جستجو است که باعث می‌ شود تا رتبه ‌بندی بهتری در آنها به دست بیاورید. پس هرچه اصول سئو را دقیق ‌تر رعایت کنید و سایت خود را برای موتورهای جستجو بهتر بهینه ‌سازی کنید از رتبه ‌بندی بهتری نیز برخوردار خواهید شد و بدین ترتیب بیشتر و به شیوه‌ی موثرتری دیده می ‌شوید. بنابراین بهبود سئوی سایت یکی از مزایای اصلی بازاریابی محتوایی محسوب می گردد.

 

بهبود خدمات مشتری


مشتریان و کاربران قطعاً در زندگی روزمره‌ی خود با مشکلات خاصی روبرو هستند که برند شما با ارائه‌ی راه ‌حل ‌های مناسب و منطقی در این زمینه می ‌تواند به مشتریان خدمت‌ رسانی و اعتماد آنان را به خود جلب کند. برای تاثیر بهتر در این حوزه باید بیشتر به مشکلات رایج میان مشتریان بپردازید و به آن‌ ها در درک و حل مشکلاتشان کمک کنید. بنابراین یکی از مزایای بازاریابی محتوایی بهبود خدمات مشتری خواهد بود.

 

بهبود روابط عمومی

 

داشتن مکالمه و ارتباط مستقیم با مخاطب یکی از مهم ‌ترین مزایای بازاریابی محتوایی است. با انتشار محتوای باکیفیت در وب سایت و شبکه ‌های اجتماعی، این امکان را به مخاطب خواهید داد که سوال‌ های خود را با گذاشتن کامنت از شما بپرسد. با این کار، مکالمه ‌ای شروع خواهد شد که در آن شما مستقیم به حل مشکلات مخاطبان می ‌پردازید. این کار حس اعتماد و اطمینان را به مخاطبان و مشتریان شما القا می ‌کند. سایر مخاطبان خواهند دید که شما به نظراتشان اهمیت می ‌دهید و آنها نیز مشکلاتشان را با شما در میان می‌ گذارند. بنابراین یکی دیگر از مزایای این نوع بازاریابی، بهبود روابط عمومی است.

تبدیل سرنخ‌ ها (لید) به مشتری


لید، سرنخ و یا مشتری راغب، اصطلاحی است برای کاربرانی که اولین بار است با محصولتان آشنا شده و حاضر شده اند اطلاعاتی مانند ایمیل و شماره تلفن را به شما بدهند. این امکان تنها از طریق بازاریابی محتوا امکان پذیر است و با داشتن سرنخ های بیشتر، ترافیک سایت بیشتر و در نتیجه خریداران بالقوه بیشتری را خواهید داشت. همان طور که متوجه شدید، لیدهایی که توسط محتواهای خوب ایجاد می ‌شوند به مراتب بیشتر از تبلیغات یک سویه و پر هزینه ای هستند که اکثر مدیران و مارکترها، به اشتباه انجام می ‌دهند. بنابراین تبدیل سرنخ ها (لید) به مشتری می تواند از جمله مزایای این نوع بازاریابی باشد. 

در این مقاله در مورد برخی مزایای بازاریابی محتوایی و نکات پیرامون آن مطالبی را بیان کردیم. اشاره کردیم که بهبود سئو می تواند به عنوان یکی از مزایای این نوع بازاریابی تلقی گردد. همچنین در مورد بهبود خدمات مشتری و تبدیل سرنخ ها به مشتری نیز توضیحاتی دادیم. 
 

بیشتر

نوشتن یک نظر

This form collects your name, email, IP address and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our Privacy Policy and Terms Of Use where you will get more info on where, how and why we store your data.
افزودن نظر
707 بازدید