02188886450

انواع بازاریابی محتوایی

در بازاریابی محتوا هدف به اشتراک گذاشتن محتوا هایی آموزنده، مفید، شگفت آور، متفاوت و متناسب با مخاطب هدف شما است. سرمایه گذاری در بازاریابی محتوا که اصول بازاریابی محتوا و سئو در آن رعایت شود، سبب شهرت شما در کسب و کارتان خواهد شد. هنگامیکه تولید محتوا به خوبی و نحو احسن صورت گیرد، برند و کار شما روز به روز دارای ارزش بیشتری خواهد شد. اینجا است که محتوای تولید شده‌ شما در سایت‌ ها و توسط افراد بازدید بیشتری می‌ خورد و افراد به سراغ شما می ‌آیند تا ادامه کسب و کار و یا شروع کسب و کارشان با شما پیش برود. بازاریابی محتوا به کمک تولید محتوای مناسب به مخاطب شما نیز کمک می ‌کند و هدایت ‌گری در مسیر شغل و کسب و کار وی هم خواهد بود. اما انواع بازاریابی محتوایی وجود دارند که محتواها در قالب آنها به مخاطب و مشتری ارائه خواهد شد تا کسب و کار و مشاغل خود را معرفی کنند که در این مقاله در مورد آن صحبت خواهیم کرد.

 

شبکه ‌های اجتماعی


چرا منتظر بمانید تا مشتریانتان به سراغ شما بیایند در حالی که می توانید به سراغ آنها بروید؟ این روزها، استفاده از شبکه های اجتماعی می تواند روش مناسبی برای ارتباط با مخاطبین باشد. بنابراین، جای تعجب نیست که انواع مختلفی از ابزارهای بازاریابی محتوا به طور خاص برای جذب مخاطب در پلتفرم های شبکه های اجتماعی ایجاد شده اند. پلتفرم های شبکه های اجتماعی به عنوان قسمتی از انواع بازاریابی محتوا، مکانی عالی برای تولید سرنخ های جدید هستند. 

 

اینفوگرافیک

 

از جمله بازاریابی محتوا که مخاطب می تواند با استفاده از آن درک ادراکی بهتری از داده ها داشته باشد، اینفوگرافیک است. همچنین اینفوگرافیک به چیزی که می خواهید به مخاطب هدف نشان دهید، ارزش می دهد و برای مخاطب جذاب و سرگرم کننده است. اینفوگرافیک ها در جذب مشتریان می توانند متفاوت عمل کنند. به عنوان مثال، اگر اینفوگرافیک ها را در اینستاگرام و فیسبوک قرار دادید و جذابیت زیادی برای مشتریان نداشت آن ها را در لینکدین هم آپلود کنید و بررسی و آنالیز آنها بپردازید.

 

بلاگ


پست های منتشر شده در وبلاگ تان به مشتریان بالقوه که در حوزه کاری شما به دنبال جوابی برای راه اندازی انواع کسب و کارهای جدید هستند، می تواند کمک کند، و سریع تر آن ها را به جواب برساند. در این صورت شما باید در گام اول سئو مقالات بلاگ خود را بهینه کنید، البته باید در نظر داشته باشید که محصولات شما باید با توجه به نیاز بازار باشند.

 

پادکست


یکی از بزرگترین مزیت های کسب درآمد از پادکست این است که به شما این امکان را می دهد اطلاعات طولانی و با ارزش را بدون این که وقت زیادی را صرف کنید برای مخاطب هدف خود ارائه دهید. در واقع در پادکست ها شما می توانید آموزش های تخصصی و حتی داستان موفقیت تان را به مخاطبین ارائه دهید. این کار باعث می شود که مخاطبین ارتباط خوبی با شما برقرار کنند. 

 

ویدیو


چه کسی دوست ندارد ویدیوهای سریع با موضوعات جالب را تماشا کند؟ با ظهور عصر یوتیوب، در چند سال گذشته محتوای تولید شده بیشتر و بیشتر به سمت ویدیوها هدایت شده است. هرچند تولید ویدیوها سخت است، اما بهترین نتایج را ایجاد می کنند.

در این مقاله در مورد انواع بازاریابی محتوایی صحبت کرده و مطالبی را پیرامون آن بیان نمودیم. اشاره کردیم که انواع مختلفی برای تولید محتوا و بازاریابی از آن طریق وجود دارد که در ادامه به برخی از آنها اشاره کردیم. در مورد شبکه های اجتماعی به عنوان یکی از راه های تولید  محتوا برای مخاطبان خود صحبت کردیم. بیان کردیم که استفاده از اینفوگرافیک و همچنین تولید ویدئو به جای مطالب متنی تأثیر بیشتری بر روی مخاطبان خواد گذاشت. همچنین در مورد پادکست و ایجاد بلاگ نیز مطالبی را بیان کردیم. 
 

بیشتر

نوشتن یک نظر

This form collects your name, email, IP address and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our Privacy Policy and Terms Of Use where you will get more info on where, how and why we store your data.
افزودن نظر
118 بازدید