02188886450

آموزش مراحل انجام ایمیل مارکتینگ

ایمیل مارکتینگ برای کسب و کارهای کوچک مسلما یکی از تاثیرگذارترین ابزارهای کسب و کار دیجیتال است. این کار به شما کمک می کند بین خود و مشتریان فعلی پیوند ایجاد کنید. ابزارهای زیادی وجود ندارد که به شما این امکان را بدهد. اما انجام آن مراحلی دارد که برای آموزش مراحل انجام ایمیل مارکتینگ با ما همراه باشید. 

 

مرحله 1: ایجاد استراتژی


همانطور که بیان کردیم برای انجام ایمیل مارکتینگ خوب باید مراحل آن را پی گرفت. در ادامه به این مراحل خواهیم پرداخت:
مرحله 1: ایجاد استراتژی؛ استراتژی های بازاریابی از طریق پست الکترونیکی تمام اهدافی را که قصد دستیابی به آنها را دارید بیان می کند. یک شرکت باید از قبل اهداف بازاریابی داشته باشد تا هنگام اجرای کمپین نامه الکترونیکی، آن را جهت گیری کند. 

مرحله 2: گرفتن لیست ایمیل


مرحله 2: گرفتن لیست ایمیل؛ یکی دیگر از مراحلی که در آموزش مراحل انجام ایمیل مارکتینگ باید به آن توجه داشت، این است که لیست ایمیل تمامی مشتریان و کاربرانی که در دسترس شما هستند، را در اختیار بگیرید. داشتن لیست ایمیل از ضروریات اولیه این کار است، چرا که فرستادن ایمیل تبلیغاتی بدون داشتن لیست ایمیل افراد، غیر ممکن است.

 

مرحله 3: انتخاب سرویس مناسب

 

مرحله 3: انتخاب سرویس مناسب؛ در این مرحله باید سرویس مناسبی را برای ارسال ایمیل انتخاب کنید. سرویس دهنده های ایمیل مارکتینگ بسیاری طراحی شده ‌اند که هدف همگی آنها بهبود فرایند ساخت و ارسال ایمیل‌ است. 

 

مرحله 4: طراحی ایمیل


مرحله 4: طراحی ایمیل؛ طراحی ایمیل زیبا و حرفه ای، بازدهی کمپین های ایمیلی شما را افزایش داده و به شدت نرخ تبدیل شما را بهبود می بخشد. بنابراین در طراحی ایمیل تبلیغاتی خود از همه ظرفیت های موجود استفاده کنید تا بتوانید بیشترین تأثیر را بر روی مخاطبان خود داشته باشید.

 

مرحله 5: اتوماسیون ارسال ایمیل

 

مرحله 5: اتوماسیون ارسال ایمیل؛ اتوماسیون ایمیل، کارهای روتین و تکراری را از لیست کارهای شما خارج می‌کند تا وقت شما را برای سایر کارهای ارزشمند مانند پاسخ دادن به سوالات مشتریان، آزاد کند. این امر موجب می‌شود مشتریان اطلاعات بیشتری درباره برند تجاری و محصولات شما به دست بیاورند و انگیزه آنها برای خرید افزایش یابد.

 

مرحله 6: آنالیز داده ‌ها


مرحله 6: آنالیز داده ها؛ با تجزیه و تحلیل درست داده ‌ها می ‌توانید بهترین شاخص کلیدی عملکرد را برای کمپین ایمیل مارکتینگ تعیین کنید و در نتیجه یک کمپین موفق و سودده داشته باشید. این اطلاعات شامل کلی ‌ترین داده ‌هایی است که در همان ابتدای کار از مشتریان خود دریافت می‌ کنید. اطلاعاتی مانند نام، سن، جنسیت و محل زندگی که معمولاً اطلاعات ثابتی هستند و تغییر نمی کنند.
در این مقاله به طور خلاصه به آموزش مراحل انجام ایمیل مارکتینگ پرداختیم. اشاره کردیم که انجام این مراحل می تواند به شما در موفقیت در ایمیل مارکتینگ کمک فراوانی کند. به برخی از این مراحل اشاره کرده و در مورد آنها توضیحاتی را بیان نمودیم. 
 

بیشتر

نوشتن یک نظر

This form collects your name, email, IP address and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our Privacy Policy and Terms Of Use where you will get more info on where, how and why we store your data.
افزودن نظر
700 بازدید